Menu odnośników dodatkowych

Komunikat Jury IX Biennale „Przyroda”

KOMUNIKAT JURY
IX OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO
DZIECI I MŁODZIEŻY „PRZYRODA”
RADOM, 2018.

Jury IX Biennale „Przyroda”:

  1. Jan Andrzej Jasiński - art. plastyk, pracownik MDK, Kurator Biennale,
  2. Leszek Jastrzębowski - art. fotografik, Prezes RTF, AFRP,
  3. Andrzej Markiewicz - profesor Wydziału Sztuki PR, art. plastyk, metodyk plastyki,
  4. Barbara Polakowska - art. fotografik, AFRP, RTF, instruktor fotografii krajoznawczej PTTK,
  5. Elżbieta Raczkowska - plastyk w OKiSz „Resursa Obywatelska”, Komisarz Wystawy,
  6. Dorota Wólczyńska - art.fotografik, RTF, Fotoklub RP, Klub Przyrodników Regionu Radomskiego, LOP.

Jury Biennale, pracując w dniach 7, 8, 14 i 15 maja 2018 roku stwierdziło, że na konkurs nadesłano 1245 prac plastycznych i fotograficznych od 86 nadawców. W wyniku kwalifikacji wstępnej w drugim etapie znalazły się prace plastyczne i fotograficzne w liczbie odpowiednio: 234 i 133 .

Do wystawy pokonkursowej, wraz z nagrodzonymi i wyróżnionymi, zakwalifikowano prace w łącznej ilości 153.

W kwestii nagród i wyróżnień podjęto poniższe postanowienia:

PLASTYKA

NAGRODY:

  • OLIWIA OŻÓG - L. 4 M-GOK SOKOŁÓW MAŁOP. OP.ART. HENRYKA BOHO
  • MARCEL BAFIA L .5 PRZEDSZKOLE NIEPUBL.S.URSZULANEK NOWYTARG
  • HANNA BUTRYM - L. 5 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ OP.ART. TERESA GRZELAK
  • JULIA OWIŃSKA - L. 7 CRiADiM WROCŁAW OP.ART. AGNIESZKA SKOWERSKA-ZAMORSKA
  • JULIA TKOCZ - L. 8 OPP RYBNIK, OP.ART. KATARZYNA MICHALIK-KISZKA
  • GABRIELA IDRYAN - L. 9 SP 14 WROCŁAW, OP.ART. MAGDALENA ROSOL
  • DOROTA BRACHMAN - L. 11 MDK RYBNIK, OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • ADAM GÓROWSKI - L. 12 MDK GORLICE, OP.ART. DANUTA SŁYŚ-TOHL
  • FRANCISZEK LISZKA - L.14 MDK RYBNIK OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • ANNA BOBER - L.17 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • ZUZANNA SZMAJDUCH - L.19 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA

WYRÓŻNIENIA:

  • MARTYNA STANKIEWICZ - L. 4 MDK RADOM, OP.ART. EWA BANASZCZYK
  • JULIA USTIANOWSKA - L. 5 MDK RYBNIK, OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • ELENA WRÓBEL - L.8 MDK KIELCE. OP.ART. ELIZA GŁOWACKA
  • JAGODA GUCWA - L.11 MDK GORLICE, OP.ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI
  • NATALIA KARP - L.11 MDK GORLICE, OP ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI
  • MARTYNA MENDYK - L.11 MDK BIŁGORAJ, OP.ART. ANNA ŚWICA
  • MAŁGORZATA WIDZIAK - L.12 MDK RYBNIK, OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • KRYSTIAN TRZCIŃSKI - L.15 MDK GORLICE, OP.ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI

FOTOGRAFIA

NAGRODY:

  • ANTONINA GASZYNA - L.11 ZS MUZ. RADOM, OP.ART. IWONA KOWALCZEWSKA
  • ZUZANNA GLISZCZYŃSKA - L.13 SP 3 RADOM, OP.ART. ANDRZEJ KRAWCZYK
  • SANDRA SPASOWICZ - L.15 SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI, OP.ART. ANNA WOŚ
  • OLIWIA STANISZEWSKA - L.16 ZSO NR 4 RADOM, OP.ART. HALINA KOPYT

WYRÓŻNIENIA:

  • MAGDALENA GROMYSZ - L.13 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ
  • MATEUSZ SALA - L.13 SP 36 TYCHY, OP.ART. ZOFIA BOGDAN
  • JAROSŁAW MARCINEK - L.15 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ
  • JOANNA KIŚ - L.15 SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI, OP.ART. ANNA WOŚ
  • JOANNA KOZIEŁ - L.15 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ
  • KAROLINA KĘDZIERSKA - L.16 GDYNIA, OP.ART. EWA KĘDZIERSKA
  • FILIP PRZYCZYNA - L.16 SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI, OP.ART. ANNA WOŚ
  • WIKTORIA WIŚNIEWSKA - L.18 PM KOSZALIN, OP.ART. MONIKA KALKOWSKA

WYRÓŻNIENIE NAUCZYCIELI – OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH:

  • ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ (MDK LUBLIN)
  • ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA (MDK RYBNIK)
  • GRZEGORZ KARPIŃSKI (MDK GORLICE)
  • ANNA WOŚ ( SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI)

Załącznikiem do niniejszego Komunikatu jest lista autorów prac zakwalifikowanych do wystawy.

Radom, 15 maja 2018 r.
Oprac. Jan Andrzej Jasiński


AUTORZY PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY POKONKURSOWEJ

(WEDŁUG WIEKU, ALFABETYCZNIE):

PLASTYKA

  • POLA BEDNAREK - L.5 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • JAN CHONCER - L.5 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • AGATA SKIBA - L.5 MDK RYBNIK, OP.ART. DANUTA SARNA
  • GRZEGORZ SŁABY - L.5,5 PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE S.SERAFITEK NOWY TARG
  • LENA BŁOCH - L.6 PRZEDSZKOLE NR 77 WROCŁAW, OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA- ZAMORSKA
  • KESJA CHROSTEK - L.6 MDK RYBNIK, OP.ART. DANUTA SARNA
  • KATARZYNA DĄBROWA - L.6 SP 162 KRAKÓW, OP.ART. MARIA ŚMIGLA
  • JULIA KACZMARCZYK - L.6 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • LENA SMOŁA - L.6 MDK GORLICE. OP.ART. DANUTA SŁYŚ-TOHL
  • POLA WOLSKA - L.6 EKOLOG.PRZ.NIEPUBL.WROCŁAW OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA- ZAMORSKA
  • HANNA DEC - L.7 MDK RYBNIK OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • JAGODA MĄCZKA - L.7 PRZEDSZKOLE NR 77 WROCŁAW, OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA- ZAMORSKA
  • ZOFIA MIŁOSZ - L.7 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • EDYTA OWIŃSKA - L.7 CRiADiM WROCŁAW, OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA-ZAMORSKA
  • MAGDALENA PAZEK - L.7 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • MAJA WOLSKA - L.7 MDK KIELCE, OP.ART. ZUZANNA STARZYŃSKA
  • MAGDALENA WOŁKOWICZ - L.7 MDK GORLICE, OP.ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI
  • KLAUDIA KORNATOWSKA - L.8 OPP”PRZYGODA”RYBNIK, OP.ART. KATARZYNA MICHALIK-KISZKA
  • NIKOLA BRAŚ - L.9 MGOKIS DOBCZYCE, OP.ART. PAULINA STELIGA-GRYGLASZEWSKA
  • HANNA DĄBROWA - L.9 CRiADiM WROCŁAW, OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA-ZAMORSKA
  • EMILIA KARAŚ - L.9 MDK RADOM, OP.ART. EWA BANASZCZYK
  • ANNA KUŹNIK - L.8 OPP”PRZYGODA” RYBNIK, OP.ART. KATARZYNA MICHALIK-KISZKA
  • HANNA OWCZAREK - L.9 CRiADiM WROCŁAW, OP.ART.AGNIESZKA SKOWERSKA-ZAMORSKA
  • LAURA FIGARSKA - L.10 MDK RADOM, OP.ART. EWA BANASZCZYK
  • MARIA JĘDRZEJEWSKA - L.10 PAŁAC MŁODZIEŻY ŁÓDŹ, OP.ART. TERESA GRZELAK
  • MAKSYMILIAN MIKULSKI - L.10 MDK RADOM, OP.ART. EWA BANASZCZYK
  • JULIA SŁOWAKIEWICZ - L.10 PCK NOWY TARG, OP.ART. MARIA MROŻEK
  • JULITA SOJKA - L.10 MDK GORLICE, OP.ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI
  • MARIA BUDAK - L.11 SP 5 RZESZÓW, OP.ART URSZULA MOSKWA-ROMAŃCZUK
  • KUBA JAGIEŁO - L.11 MDK RYBNIK, OP.ART. DANUTA SARNA
  • URSZULA KORYCIŃSKA - L.11 MDK KIELCE, OP.ART. ELIZA GŁOWACKA
  • JULIA STANIEK - L.11 MDK KIELCE, OP.ART. ELIZA GŁOWACKA
  • ALEKSANDRA ŚWIERZ - L.11 MDK GORLICE. OP.ART. DANUTA SŁYŚ-TOHL
  • EMILIA WOŁKOWICZ - L.11 MDK GORLICE, OP.ART. GRZEGORZ KARPIŃSKI
  • APOLONIA CHAŁUPKA - L.12 MDK RADOM, OP.ART. EWA BANASZCZYK
  • KAROLINA JACHACY - L.13 MDK KIELCE, OP.ART. ELIZA GŁOWACKA
  • BARTŁOMIEJ TWOROGOWSKI - L.13 MDK KIELCE, OP.ART. ELIZA GŁOWACKA
  • DIANA GORGOSZ - L.14 MDK RYBNIK OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • EWA KRÓL - L.14 MDK BIŁGORAJ, OP.ART. ANNA ŚWICA
  • IRMINA LEPIARCZYK - L.14 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • MALWINA NOWAK - L.14 MDK RYBNIK, OP.ART. DANUTA SARNA
  • PATRYCJA PIECHA - L.14 MDK RYBNIK OP.ART. EWA TOMAS-MODLICH
  • EMILIA SUŁEK - L.14 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • MARTYNA ZAKRZEWSKA - L.14 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • WIKTORIA BAJOR - L.15 MOW CEREKWICA, OP.ART. JANUSZ BOGATKO
  • PAULINA JANIK - L.15 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • JULIA KRISTOF - L.15 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • ANNA PĘDZIWIATR - L.15 MDK BIŁGORAJ, OP.ART. ANNA ŚWICA
  • ALICJA DOROBIS - L.16 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • HELENA DUDA - L.16 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • WERONIKA PLITT - L.16 ZSZ KURZĘTNIK, OP.ART. MAGDALENA ANNA KĘDZIORSKA
  • SANDRA SZYMAŃSKA - L.16 MOW CEREKWICA, OP.ART. JANUSZ BOGATKO
  • ANNA BOBER - L.17 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • WIKTOR MICHALSKI - L.17 ZSZ KURZĘTNIK, OP.ART. MAGDALENA ANNA KĘDZIORSKA
  • PAWEŁ PACZKOWSKI - L.17 ZSZ KURZĘTNIK, OP.ART. MAGDALENA ANNA KĘDZIORSKA
  • MARTA SOŁODUCKA - L.17 MDK BIŁGORAJ, OP.ART. ANNA ŚWICA
  • HANNA WRÓBLEWSKA - L.18 MDK RYBNIK, OP.ART. ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA
  • MARLENA KOSTRZEWA - L.19 MDK RYBNIK, OP.ART. MILADA WIĘCKOWSKA
  • KAROLINA BERNACKA - L.20 MDK RYBNIK, OP.ART. MILADA WIĘCKOWSKA
  • AGATA SKRZYPIEC - L.20 MDK RYBNIK, OP.ART. MILADA WIĘCKOWSKA

FOTOGRAFIA

  • WIKTORIA KIRAGA - L.8 PSP JEDLNIA LETNISKO, OP.ART. BERNARDA KOWALSKA
  • MAJA PUTON - L.8 PSP JEDLNIA LETNISKO, OP.ART. ELŻBIETA MALARCZYK
  • ADA BIERNACKA - L.11 ZSMUZ. RADOM, OP.ART. IWONA KOWALCZEWSKA (2 PRACE)
  • ANTONINA GASZYNA - L.11 ZSMUZ. RADOM, OP.ART. IWONA KOWALCZEWSKA (2 PRACE)
  • MACIEJ RZEŹNIK - L.11 SP 3 BIŁGORAJ, OP.ART. ANNA KUSIAK
  • ALEKSANDRA ODWAŻNA - L.12 PAŁAC MŁODZIEŻY KOSZALIN, OP.ART. MONIKA KALKOWSKA (2 PRACE)
  • ZUZANNA GLISZCZYŃSKA - L.13 SP 3 RADOM, OP.ART. ANDRZEJ KRAWCZYK
  • DOMINIKA KOBIOŁKA - L.13 SP 11 PIŁA, OP.ART. MAŁGORZATA BARTECKA
  • MARIA KRUK - L.13 SP WĄWOLNICA, OP.ART. BLANKA SKOWRONEK-KOLIBSKA
  • AMELIA SKOCZ - L.13 SP WĄWOLNICA, OP.ART. EWA KLOCEK
  • FILIP SKRZYPKOWSKI - L.13 PAŁAC MŁODZIEŻY KOSZALIN, OP.ART. MONIKA KALKOWSKA
  • HANNA BIERNACKA - L.14 ZS MUZ. RADOM, OP.ART. IWONA KOWALCZEWSKA (2 PRACE)
  • JAROSŁAW MARCINEK - L.14 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ
  • KUBA PIĄTKOWSKI - L.14 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ
  • ALEKSANDRA DOBOSIEWICZ - L.15 GIMNAZJUM(?) PRZEMYŚL
  • KAMIL KAROLAK - L.15 PAŁAC MŁODZIEŻY KOSZALIN, OP.ART. MONIKA KALKOWSKA
  • SANDRA KOLASIŃSKA - L.15 SP WĄWOLNICA, OP.ART. BLANKA SKOWRONEK-KOLIBSKA
  • JOANNA KOZIEŁ - L.15 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ (2 PRACE)
  • SEWERYN NOWICKI - L.15 GIMNAZJUM NR 6 LUBLIN, OP.ART. WOJCIECH TESARCZYK (2 PRACE)
  • NICOLA PALICKA - L.15 GIMNAZJUM JANIKOWO, OP.ART. AGNIESZKA KRZEMIŃSKA
  • WOJCIECH RYBICKI - L.15 GIMNAZJUM JANIKOWO, OP.ART. AGNIESZKA KRZEMIŃSKA
  • ALEKSANDRA SZLĘK - L.15 ZPS NOWE BUSKO, OP.ART. JOANNA DULAS (3 PRACE)
  • JÓZEFINA WIECZOREK - L.15 SP S.URSZULANEK POZNAŃ, OP.ART. ANNA OLEKSIAK (2 PRACE)
  • MARCELINA WOJTASZKO - L.15 GIMNAZJUN NR 3 KRĘŻNICA JARA, OP.ART. A. ZIELENICKI(A?) (3 PRACE)
  • DOROTA ZAJĄCZKOWSKA - L.15 SP13 TYCHY, OP.ART. ANNA WANAT
  • DARIA KALIŃSKA - L.16 GIMNAZJUM JANIKOWO, OP.ART. AGNIESZKA KRZEMIŃSKA
  • MILENA KOLIBSKA - L.16 LICEUM PLASTYCZNE NAŁĘCZÓW, OP.ART. ZBIGNIEW KOSOWSKI (2 PRACE)
  • FILIP PRZYCZYNA - L.16 SP 2 TOMASZÓW LUBELSKI, OP.ART. ANNA WOŚ (2 PRACE)
  • ALICJA TARKA - L.16 SP WĄWOLNICA, OP.ART. BOLESŁAW PADŁO
  • PATRYK UZNAŃSKI - L.16 KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI, OP.ART. WIESŁAW CIEŚLAK
  • MARTYNA WARSZAWSKA - L.16 ZS PLAST. DĄBROWA GÓRNICZA, OP.ART. ADRIANNA POHL-GASIDŁO
  • KATARZYNA WDOWSKA - L.16 V LO RADOM, OP.ART. HALINA KOPYT
  • GRZEGORZ MICHALSKI - L.17 KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI (2 PRACE)
  • ?.BARCISZEWSKI - L.18 PAŁAC MŁODZIEŻY NOWY SĄCZ, OP.ART. ? BARCISZEWSKA-KOZIOŁ
  • KATARZYNA SKOWRONEK - L.18 MDK LUBLIN, OP.ART. ANNA ASYNGIER-KOZIEŁ (2 PRACE)
  • MALWINA OBARSKA - L.20 PIONKI (3 PRACE)

Ewentualny niewłaściwy zapis danych wynika wyłącznie z konieczności odgadywania treści odręcznych podpisów w metrykach prac.
Stwierdzone rozbieżności prosimy zgłaszać Kuratorowi Biennale (tel. 605 520 701) w terminie do 31 maja!

Przypominamy, że nagrody rzeczowe nie odebrane do 30 września 2018 r. przechodzą do dyspozycji Organizatora!

Laureaci i Opiekunowie przyjeżdżają na uroczystość podsumowania Biennale na własny koszt.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu