Menu odnośników dodatkowych

Premiera teatru Uśmiech w Młodzieżowym Domu Kultury

Co by się działo na ziemi gdyby nie było śmierci? Trudny problem. Śmierć jest potrzebna do życia na Ziemi, w cyklu ustalonym przez naturę. To przesłanie najnowszej premiery Teatru Uśmiech, "Kto się boi Pani Eś" Marty Guśniowskiej, która odbyła się we wtorek w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury.

Śmierć mieszka w Zaświatach razem ze swoją córką - Kostką. Kostka schodzi na ziemię . I oto jesteśmy na ziemi, na której nikt nie umiera. Dlaczego? Bo Kostka sądzi, że życie na ziemi sprawia naturze ogromną radość, dlatego nie chce go nikomu odbierać. Wierzy, że jeśli od tej pory mama Śmierć nie zabierze nikogo, ziemia stanie się najszczęśliwszym miejscem we wszechświecie. Kostka poznaje nowych przyjaciół: Krowy, Kozy i Psa, który po raz pierwszy znalazł w niej swoją panią, Maleńką i jej Dziadka, który wciąż bawił się ze śmiercią w chowanego.

Ale po jakimś czasie Kostka znów schodzi z Zaświatów. W swojej ponownej wędrówce spotyka tych samych ludzi i zwierzęta, które nie wydają się być szczęśliwe. Cierpią z głodu i starości, bo Śmierć każe na siebie za długo czekać. Czy w końcu przyjdzie? Kostka rozumie, że postąpiła źle nie słuchając mamy i pozostawiając wszystkich żywych na wieki. Śmierć jest potrzebna do życia na Ziemi, w cyklu ustalonym przez naturę.
Przedstawienie reżyserowała Małgorzata Zarychta- Młynarczyk, a w spektaklu udział wzięli: Pani Eś - Aleksandra Zagrodnik, Kostka - Liwia Kalińska, Dziadek - Mikołaj Szczepanik, Koń - Roksana Czyż, Krówka - Liliana Bąk, Koza - Zuzanna Jaśkiewicz, Owca - Marta Fijałkowska, Kura i Narzeczona - Nina Kobylińska, Kura i Diabełek - Diana Mleczkowska, Diabeł - Julia Myśliwiec, Maleńka - Julia Molga, Pies - Lena Słupek, Mężczyzna - Szymon Tyczyński i Chłop - Filip Kopania.
Na premierze sala jak zwykle była pełna, a publiczność biła gromkie brawa. Każdy aktor otrzymał różę.

Barbara Koś
„ECHO DNIA”

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu