Udany koncert jazzowy w MDK-u - zagrał zespół Marka Toma

Udany koncert jazzowy odbył się w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17.

Wystąpili: Marek Tom (gitara elektryczna i akustyczna), Damian Czarnecki (flugelhorn), Leszek Zelga (keyboard), Andrzej Wartyni (gitara basowa) oraz Patryk Dobosz (perkusja) czyli Marek Tom Kwintet. Muzycy grali standardy jazzowe oraz autorski materiał Marka Toma. Marek Tom Kwintet to autorski projekt lidera, gitarzysty, muzyka komponującego i aranżera. Program wypełniły utwory należące do gatunków: fusion – jazz, funk – jazz, latin – jazz, ballada oraz swing.

Wszyscy muzycy spisali się doskonale, a wybijającą się postacią koncertu był Patryk Dobosz, wybitny polski perkusista młodego pokolenia, radomianin, dziś muzyk o sławie krajowej i światowej. Udanego koncertu gratulowała muzykom Renata Maciejewska, dyrektor MDK.

Barbara Koś
"Echo Dnia"