Menu odnośników dodatkowych

Przepiękny koncert kolęd w „emdeku” w Radomiu

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zaprosił w czwartek na piękny koncert kolęd i pastorałek. Wykonawcami byli utalentowani podopieczni.

Na scenie zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki Fermata, Chór Musica Allegra i Gospel Radom, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Były też wiersze w interpretacji najmłodszych uczestników zajęć teatralnych „Emdeku”. Ale - także rozmowa o przyszłości placówki. Na koncert w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przyszło bardzo wielu widzów. Z trudem udało się zdobyć miejsca! 

A wielu chętnych- stało... Wieczór rozpoczęła „Pastorałka” księdza Jana Twardowskiego, a zaraz po niej piosenkę„ Winter Wonderland” zaśpiewała Martyna Czachurska. Później widzowie wysłuchali wiersza „Śnieg” – Ludwika Jerzego Kerna, by wrócić znów do śpiewu: „Ulepimy dziś bałwana” zaprezentował Chór Musica Allegra.

Poezja ścigała się z muzyką

I potem poezja dalej „ścigała się” z muzyką. Dzieci z pracowni teatralnej „Scena 05” recytowały „Wiersz dla dzieci o mędrcach” księdza Twardowskiego, „Gwiazdę” Leopolda Staffa i „Gwiazdkę” Bronisławy Ostrowskiej. Był także znany wiersz „Kto wymyślił choinki?” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i „Prezent dla Mikołaja” Doroty Gellner. Prezentację poezji zakończono tekstem Matki Teresy z Kalkuty „Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Był śpiew, muzyka i taniec

Między wierszami ze sceny dobiegały kolędy i zimowe piosenki. „Kolędę Maryi” oraz „Gdy na ziemi Bóg się rodzi” śpiewał Chór Musica Allegra z solistami, zawsze wdzięczne „Jinge bells” prezentował zespół wokalno – instrumentalny maluchów pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego. Kolędę „Gwiazdki świecą nad stajenką” śpiewała Ania Dąbrowska. Ta sama wokalistka przypomniała także piosenki: ”Na całej połaci śnieg" oraz „Pada śnieg”. David Płatek grał na piano solo, "gromadnie" zaś grał zespół wokalno – instrumentalny Marka Toma, a tańczył Kwartet Baletowy Małgorzaty Dzbuk. Utwór „Buon Natale In allegria” prezentował zespół wokalny Amici D’Italia pod kierunkiem Doroty Koselskiej. A na finał „Bóg się rodzi”, ”Raduj się świecie” oraz kolędę hiszpańską „ Feliz Navidad” zaśpiewał Chór Gospel Radom pod wodzą Iwony Skwarek. Koncert reżyserowała Monika Żurek.

Będzie sala na 1500 miejsc? 

Po zakończeniu koncertu wykonawcom, ich rodzicom i wszystkim gościom podziękowała Renata Maciejewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. - Ogromnie się cieszę, że jako placówka kultury możemy sprawiać radość dzieciom i młodzieży dając im możliwość realizowania swoich pasji - mówiła dyrektor Maciejewska. - Dziękuję rodzicom, że powierzają nam swoje dzieci. Gościem koncertu był prezydent Radomia Radosław Witkowski, który wcześniej spotkał się z dyrekcją i pracownikami „emdeku”, a tematem spotkania była przyszłość placówki. Prezydent otrzymał grafikę Ewy Dobielskiej z dziecięcej pracowni plastycznej Ewy Banaszczyk z dedykacją oraz swój portret, autorstwa Julii Stolarskiej z dziecięcej pracowni plastycznej Henryki Lech. - Jestem dumny z "emdeku" - powiedział prezydent Witkowski. -Zawsze podkreślam, że to perełka naszego miasta. Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili największym problemem placówki jest ciasnota. Szukamy rozwiązań. Może uda się nam znaleźć dodatkowe miejsca w jednej z wygaszonych w 2019 roku szkół. A jak powstanie nowe centrum sportowo - rekreacyjne, będzie tam można robić koncerty na 1500 miejsc.

Barbara Koś
ECHO DNIA

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu