Menu odnośników dodatkowych

Koncert zespołu "Radomiś" na VII Międzypokoleniowej Sztafecie Niepodległości

W sobotę, 11 listopada 2017 r. w gminie Kowala Stępocina odbyła się już VII Międzypokoleniowa Sztafeta Niepodległości. Jest to wyjątkowy typ wydarzenia kulturalnego, promujący nowoczesną formę patriotyzmu, angażujący i integrujący całą społeczność lokalną.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Kowala Tadeusz Osiński oraz proboszcz parafii Św. Wojciecha w Kowali ks. Piotr Borciuch. Punktualnie o godzinie 11:11 uczestnicy sztafety wyruszyli na trasę, która w tym roku wiodła przez Kowalę, Rożki, Augustów, Ludwinów do Przystanku Historia IPN Izby Pamięci Ks. R. Kotlarza w Trablicach. Na zakończenie uczestnicy sztafety wysłuchali 30-minutowego koncertu pieśni patriotycznych połączonego z komentarzem poetyckim w wykonaniu zespołu "Radomiś" pod kierownictwem Mirosława Strzeleckiego z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Następnie, w godzinach wieczornych, 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowano na Wośnikach, w kościele pw. Opatrzności Bożej. Po mszy świętej i bardzo ciekawej gawędzie w wykonaniu przewodniczącego Związku Piłsudczyków RADOM Pana Sławomira Sońty odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Mirosław Strzelecki

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu