Premiera Teatru Uśmiech w MDK - sztuka "Marvin"

Sztukę „Marvin" Marty Guśniowskiej pokazał we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu Teatr Uśmiech. Była okazja do refleksji na temat przemijania, przyjaźni i radości życia.

Marvin jest dinozaurem, którego spokojne życie skończyło się w chwili, gdy usłyszał od lekarza, że jako przedstawiciel swojego gatunku jest skazany na wyginięcie. Od tej pory zamartwia się i nic nie sprawia mu radości, co więcej - pojmuje, że nie ma nikogo, kto mógłby opłakać jego stratę! Postanawia zmienić ten stan rzeczy. Zamieszcza więc w gazecie anons z informacją, że poszukuje przyjaciela „na śmierć i życie”. Na ogłoszenie odpowiada żółw Finn i motyl Ulisses. Wszyscy szukają lekarstwa chroniącego przed wyginięciem. Nie ma takiego. Jedyną rzeczą, która się w życiu naprawdę liczy jest bycie „Tu-i-teraz” i przyjaźń, która jeśli będzie prawdziwa, „może zaskarbić sobie uwagę Wieczności”.

Zagrali: Dominika Kołtuniak - Narrator, Diana Mleczkowska - Marvin, Roksana Czyż - Motyl Ulisses i Mikołaj Szczepanik - Żółw Finn. A także: Aleksandra Zagrodnik, Zuzanna Jaśkiewicz, Julia Molga, Julia Myśliwiec, Lena Słupek, Liwia Kalińska, Liliana Bąk, Marta Fijałkowska, Nina Kobylińska, Szymon Tyczyński i Igor Bednarczyk. Reżyserowała Małgorzata Zarychta - Młynarczyk, która kolejny już raz pokazała, że umie wspaniale pracować z najmłodszymi aktorami. Następne premiery Uśmiechu przed nami.

Barbara Koś
ECHO DNIA