22 razy na podium!!!

17 i 18 grudnia br. na deskach elbląskiego Teatru im. A. Sewruka odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej. O nagrody walczyło 20 miast z 21 szkół tańca, w sumie prawie 500 tancerzy.

Uczestników konkursu oceniało wybitne jury - autorytety sztuki baletowej: Wojciech Warszawski - kierownik baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Liubov Bakharewa - pedagog baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, Irina Wasilewska - solistka Polskiego Baletu Narodowego, Kama Kucewicz - była solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Radom reprezentowały trzy zespoły taneczne z MDK: "Etiuda", "Arabesqa" i "Pas de chat", które prowadzi p. Małgorzata Dzbuk - absolwentka warszawskiej Szkoły Baletowej. Wspólnymi siłami radomskie tancerki stawały aż 22 razy na podium, zdobywając: 6 x I miejsce, 5 x II miejsce, 11 x III miejsce i 6 x IV miejsce. To ogromny sukces tancerek z MDK w Radomiu!!!

GRATULUJEMY!