Radio dla Ciebie zaprasza: Grandioso – Uwertura 1812. Cykl pięciu koncertów

Radomska Orkiestra Grandioso – Mistrz Europy 2016 przygotowuje cykl pięciu koncertów podsumowujących tegoroczną działalność zespołu.

Cztery koncerty (2 galowe oraz 2 edukacyjne) odbędą się w Radomiu w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, ponadto jeden koncert odbędzie się w Kielcach w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej. Na koncerty edukacyjne zaczyna już brakować miejsc.

Solistą koncertów będzie Krzysztof Kaczka – polski flecista, mieszkający i pracujący obecnie w Kuwejcie. Jego przebogata droga artystyczna wiedzie przez największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe świata (m.in. w nowojorska Carnegie Hall), wygrane konkursy muzyczne, otrzymane nagrody fonograficzne (Laureat amerykańskiej nagrody fonograficznej Global Music Awards), oraz wiele ośrodków w których prowadził kursy i warsztaty muzyczne. W listopadzie w Radomiu i Kielcach wykona Fantazję na tematy z opery Carmen Francoisa Borne’a. Przed koncertami poprowadzi ponadto warsztaty fletowe.
Koncerty są zatytułowane „UWERTURA 1812“, tytuł ten pochodzi od arcydzieła Piotra Czajkowskiego, które usłyszymy podczas koncertów.

Dariusz Krajewski: Uwerturę Piotra Czajkowskiego oraz Arabeskę Samuela Hazo wykonywaliśmy podczas Mistrzostw Europy w Rastede i otrzymaliśmy bardzo wysokie noty od międzynarodowego jury (89,75/100 pkt.), a słuchacze wychodząc z sali nucili fragmenty Uwertury. Podczas koncertów nie ograniczymy się oczywiście do wielkiej klasyki, uczcimy Rok Feliksa Nowowiejskiego wykonując jego kompozycję „Pod Sztandarem Pokoju“ oraz lżejszy repertuar, którym podsumujemy tegoroczne wyjazdy. W programie usłyszymy wiązankę przebojów z musicalu „My Fair Lady”, grecką „Zorbę”, chiński przebój „Narodowy Wiatr“, polski oberek, impresję na tematy F.Chopina, jeden z przebojów zespołu Metallica, a całość muzycznej wędrówki po wielu krajach będzie spinać „Caravan“ D. Ellingtona.

Orkiestra GRANDIOSO Radom

Powstała w 1978 roku, działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.
Jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce, jako jedyna orkiestra wygrała 11- ¬krotnie Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

Jest także jedną z największych młodzieżowych orkiestr w Polsce, liczącą ponad 160 osób podzielonych na 3 grupy: początkujący, Małe Grandioso, Orkiestra Grandioso. W koncercie wystąpi około 120 – osób.
Orkiestra Grandioso brała udział w festiwalach w Polsce, Niemczech, Rosji, Grecji, Czechach, Rumunii, Francji, Danii, Hong Kongu, Chinach, na Łotwie, Białorusi i we Włoszech.  Orkiestra Grandioso to aktualni MISTRZOWIE EUROPY 2016 w konkurencji Parada Marszowa a także laureaci 3 miejsca w najwyższej klasie trudności za koncert.  Orkiestra jest ceniona za barwę, brzmienie i ciekawe interpretacje utworów. Niepowtarzalne, naładowane młodzieńczą energią, koncerty Grandioso nikogo nie pozostawiają obojętnym.
Koncerty odbędą się w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu w dniach:

• 19-11-2016 sobota – g. 18:00
  • 20-11-2016 niedziela – g. 18:00
  • 21-11-2016 poniedziałek – g. 9:00 i 11:00 (koncerty edukacyjne dla uczniów radomskich szkół)

oraz w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach

• 26-11-2016 sobota  – g. 18:00