Gala mistrzów z Grandioso

Orkiestra Grandioso zaprosiła radomian na galowy koncert. Występ stał się okazją do podsumowania rocznej działalności. Głównym utworem była tym razem Uwertura 1812.

Koncert galowy to corocznie okazja do podsumowania działalności orkiestry w danym roku. Taki występ jest już stałym punktem pracy Grandioso. Tradycyjnie sukcesów i tym razem nie brakowało. Radomska młodzież cieszyła się z wyników na międzynarodowym poziomie. Tytuł mistrzów Europy jest tego najlepszym dowodem. Podczas koncertu, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych orkiestra przedstawiła najnowszy repertuar. Podczas galowego koncertu nie mogło zabraknąć tytułowej „Uwertury 1812”. - Każdy program, który wykonujemy podczas koncertu galowego to są nowe utwory – zaznacza Dariusz Krajewski, dyrygent orkiestry. - Dużą wagę przywiązujemy do występów zagranicznych. W tym roku zdobyliśmy tytuł mistrza Europy w paradzie marszowej. Orkiestra Grandioso jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Próby, koncerty, wyjazdy to wszystko kosztuje i wymaga mnóstwo pracy. - Orkiestra od zawsze jest przy Młodzieżowym Domu Kultury. Wspiera nas dodatkowo stowarzyszenie Grandioso – mówi Dariusz Krajewski. - W sumie orkiestra składa się ze 160 osób. Orkiestra to prawdziwa sztafeta pokoleń. Wiele osób po latach wraca do zespołu. Przykładem obecny dyrygent Dariusz Krajewski. - Zaczynałem grać na trąbce. Nie szło mi najlepiej, zająłem się puzonem. Potem ukończyłem studia muzyczne i zostałem dyrygentem – mówi Dariusz Krajewski. - W naszej orkiestrze większość kadry to wychowankowie Grandioso. Orkiestra Grandioso pracuje już nad nowym programem. W 2017 roku zamierza znowu zdobyć serca słuchaczy w Europie.

Paweł Sochalski

Źródło: http://dami24.pl/rozrywka/item/6865-gala-mistrzow-z-grandioso