Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 60-lecia Młodzieżowego Domu Kultury

5 czerwca 2012 r. obchodziliśmy jubileusz 60-lecia istnienia Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej, jedynej w swoim rodzaju radomskiej placówki oświatowej wychowania pozaszkolnego. Od 60 już lat, z dobrym skutkiem zajmujemy się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży, rozwijaniem ich talentów, pasji i zainteresowań. Przez ten czas w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury wzięło udział tysiące młodych Radomian. Wielu mieszkańców naszego miasta korzystało z szerokiej oferty kół zainteresowań, spędzając w MDKu czas wolny, odkrywając swe zamiłowania, nierzadko odnajdując życiową pasję. Dla części z nich udział w zajęciach był początkiem drogi do kariery lub przepustką do sukcesu.

Młodzieżowy Dom Kultury funkcjonuje w pamięci ogromnej rzeszy Radomian jako wartość, która miała pozytywny wpływ na ich życie. Ta wyjątkowa placówka jest mocno zakorzeniona w Radomiu i świadomości jego mieszkańców.

Obecna działalność Młodzieżowego Domu Kultury odpowiada na zapotrzebowanie społeczności lokalnej w zakresie edukacji pozaszkolnej. Szeroka możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień, bogata oferta zajęć, profesjonalni nauczyciele dbający o wychowanków sprawiają, że ponad 2 500 dzieci i młodzieży jest uczestnikami naszych zajęć stałych, odbywających się w 184 kołach zainteresowań. Działa w nim jedna z najlepszych w Europie Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” i doskonały chór „Gospel Radom”. Wielu wychowanków odnosi sukcesy w konkursach, festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą.

Młodzieżowy Dom Kultury w tym roku szkolnym zorganizował prawie 100 imprez masowych, głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej, w których wzięło udział bez mała 30 000 uczestników. Jesteśmy największym animatorem prezentacji, przeglądów i konkursów przedszkolnej i szkolnej twórczości artystycznej oraz organizatorem wypoczynku letniego i zimowego. Te dokonania nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania nauczycieli i pracowników MDK. Dziękuję im za znakomitą pracę, za sukcesy, które odnoszą wraz z wychowankami, za serce i umiejętności, którymi dzielą się z dziećmi.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, powierzając nam swoje dzieci. Wspierają nas we wszystkich działaniach i wnoszą ogromny wkład w rozwój placówki.

Dziękujemy naszym wychowankom za to, że zawsze są z nami. Dzielą się swoją radością i talentem, zawsze gotowi zaprezentować swoje umiejętności.

P. O. DYREKTOR MDK
Krzysztof Duda