II wystawa „Henryka Lech i wychowankowie MDK”

II wystawa „Henryka Lech i Wychowankowie MDK” w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie ul. 15 PP Wilków prezentowana jest w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Ekspozycja prezentuje w wielu technikach około 80 wybranych prac dzieci z tegorocznych i wcześniejszych zajęć plastycznych oraz 15 prac nauczycielki. Jest to druga wystawa, pierwsza odbyła się w maju 2007 roku na 55-lecie MDK. Celem wystawy poza uczczeniem obchodów 60-lecia MDK jest promocja talentów, wymiana doświadczeń i integracja środowisk. Do wystawy został wydany folder dzięki wsparciu finansowym Rady Rodziców.

Pracownia pani H. Lech istnieje od 2001 roku i mieści się w budynku przy ul. Daszyńskiego 5. W zajęciach plastycznych uczestniczą dzieci w wieku 5-13 lat. W każdym roku na zajęcia uczęszcza ponad 100 dzieci. W tym roku szkolnym do kwietnia zgłosiło się 133 uczestników.

Dzieci rozwijają swoje umiejętności plastyczne. Co roku odnoszą sukcesy w konkursach plastycznych (międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych), w których chętnie biorą udział.