Tańczyli aż drżała podłoga! Trwa IX Regionalny Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży

W czwartek, 23 lutego 2012 r., na parkiecie sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17 zaprezentowało się 15 zespołów tanecznych.

Przy szczelnie wypełnionej sali rozpoczął pokaz zespół „Piruecik” z Młodzieżowego Domu Kultury. Barwnie ubrane maluchy pokazały inscenizację taneczną „Zupa Romana”.

Inny pokaz zatytułowany „Sun is up” dały dzieci z grupy „Ogniki” z Ogniska Pracy pozaszkolnej Ogród Jordanowski z Kozienic.

Z kolei „Arabeska” z Młodzieżowego Domu Kultury pokazała „Wirujące obłoczki” - taniec klasyczny w stylu „Jeziora Łabędziego” Czajkowskiego.

Grupy: „Stars” ze szkoły podstawowej numer 15,”Pląsik” ze szkoły podstawowej numer 34 i „Rytm” ze szkoły podstawowej numer 33 zmierzały w stronę tańca nowoczesnego.

Zespół „Pas de Chat” z Młodzieżowego Domu Kultury pokazał inscenizację taneczną „Królewna Śnieżka i…leniwe krasnoludki”.

W kategorii szkół podstawowych klas IV – VI tańczyły zespoły „Energia” i „Dynamit” z Kozienic, „Good Fellows” z „Piętnastki”, „The Diamonds” ze szkoły 34 i „Show Kids” z Domu Kultury”Borki”

W grupie najstarszej prezentowali swe umiejętności zespoły „Debeściaki” z MDK, „Fit Dance” z gimnazjum numer 3, „Misz – Masz” z Białobrzegów i „Look” z MDK.

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Czarneckiej oceniało dobór repertuaru i muzyki, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, dobór i estetykę kostiumów oraz rekwizytów a także ogólny wyraz artystyczny i oryginalność pomysłu.

Laureaci „Prezentacji Tanecznych” wystąpią raz jeszcze w koncercie galowym Przeglądu w maju.

Barbara Koś
Echo Dnia