Dzieci wystąpiły na scenie. I to jak!

Czwartkowy koncert Prezentacji Wokalnych” zapoczątkował popisy artystyczne dzieci i młodzieży.

Do eliminacji zorganizowanych w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Daszyńskiego 5 przystąpiło 48 kandydatów.

Najwięcej bo aż 18 osób startowało w kategorii II czyli klasy IV – VI. Uczestnicy wystąpili jak zwykle w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły podnadgimnazjalne i dorośli.

Każdy kandydat śpiewał po jednej piosence a jury pod przewodnictwem Agnieszki Kobierskiej, punktowało warunki głosowe, muzykalność i dobór repertuaru a także interpretację, dykcję i ogólny wyraz artystyczny przedstawionego utworu.

Koncert rozpoczęły maluchy: Hanna Makowska za szkoły podstawowej numer 33, Milena Bińkowska ze szkoły podstawowej numer 33, Ola Wieczorek z Zespołu Szkół Integracyjnych i Bartek Nowak ze szkoły podstawowej numer 24.

Potem śpiewały jeszcze Agata Rokoszna, Marta Zielińska, Maja Adameczek, Natalia Horna, Ola Kowalczyk, Hanna Izbicka i Natalia Kornak.

Najmłodsi wykonawcy prezentowali, między innymi, piosenki Majki Jeżowskiej.

Wokaliści z klas IV – VI śpiewali, między innymi piosenki: ”Za duża, za mała”, ,”Cyrk wita was”, ”Szukaj mnie” i "Pszczoły na wrotkach”. Starsza młodzież wybrała utwory poważniejsze – na przykład "Szcześliwego Nowego Jorku”!, "Szklana pogoda”, "”Damą być” czy "Pod papugami”.

Wreszcie jury ogłosiło długo oczekiwanym werdykt.-Poziom był bardzo wyrównany – stwierdziła Agnieszka Kobierska. – Zatem wszyscy byliście dobrzy. Wybraliśmy najlepszych.

Laureaci wystąpią podczas koncertu galowego Przeglądu w maju. Za tydzień, 23 lutego, odbędą Prezentacje Taneczne. Zatańczą zespoły ze szkół Radomia i regionu a jury oceni opracowanie choreograficzne, dobór repertuaru, jak również dobór i estetykę kostiumów.

Ostatnie – Prezentacje Teatralne odbędą się 27 i 28 lutego. Wezmą w nich udział dziecięce i młodzieżowe teatry amatorskie reprezentujące wszystkie szkoły i placówki kultury regionu radomskiego. Jury zwróci uwagę na inscenizację, reżyserię grę aktorów, muzykę i choreografię.

Prezentacje taneczne - czwartek, 23 lutego od godziny 10, sala w MDK przy ulicy Słowackiego 17. Prezentacje teatralne poniedziałek i wtorek, 27 i 28 lutego w MDK przy ulicy Daszyńskiego 5, od godziny 10.

Barbara Koś
Echo Dnia