VII Turniej Wiedzy o BRD "KOMPUTEROWY ROWER" - eliminacje

czwartek, 23.01.2014 - 09:30
Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Słowackiego 17

Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zaprasza młodzież szkolną z klas IV-VI do udziału w VII Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Komputerowy Rower”. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W konkursach w roku szkolnym 2013/14 nie mogą brać udziału zawodnicy, którzy uczestniczyli w jakiejkolwiek z imprez w poprzednich latach (w konkursach organizowanych przez koło BRD w MDK w roku szkolnym  2008/9, 2009/10, 2010/11). Natomiast jedni i ci sami zawodnicy  występować mogą we wszystkich konkursach w jednym roku szkolnym.

Regulamin  :

Do konkursu należy zgłosić jedną trzyosobową drużynę oraz do 3 zawodników rezerwowych, która wykaże się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania i pomocy przedlekarskiej (forma testowa) oraz znajomością obsługi programu komputerowego „BERDE 2.0” (forma komputerowa).

I etap. Zgłoszenia należy nadesłać do dnia 7.01.2014 r. e-maila: brd.mdk@wp.pl, z podaniem imienia, nazwiska, klasy zawodnika wchodzącego w skład 3-osobowej drużyny oraz z zawodników rezerwowych i opiekuna oraz adresem mailowym opiekuna.

W przypadku zgłoszenia się mniej niż 15 zespołów, eliminacje odbędą się w dniu finału. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz zmiana terminu eliminacji na dzień finału zostanie przesłana mailem.

Numery startowe będą nadawane w odwrotnej kolejności od terminu zgłoszenia. Szkoła, która zajmie I miejsce po eliminacjach dostaje ostatni numer startowy na finale.

II etap.

Eliminacje 14.01.2014r o godz. 9.30 MDK ul. Słowackiego 17

Zawodnicy muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej (sprawdzian testowy). Suma punktów całej drużyny decyduje o kolejności miejsc. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego wyłoni 10 drużyn, które wezmą udział w Finale.

Test wiedzy (pisemny) z jednokrotnym wyborem odpowiedzi dla każdego uczestnika.

Czas 20 minut

Punktacja z części teoretycznej :

1 błąd ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej      2 pkt. karne

1 błąd z ogólnych przepisów ruchu drogowego                   5 pkt. karnych

1 błąd ze znajomości znaków drogowych                           5 pkt. karnych

1 błąd ze znajomości bezpiecznego poruszania się na rowerze               3 pkt. karne

1 błąd ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie     10 pkt. karnych

III Etap.

Finał 23.01.2014 r. o godz. 9.30 MDK ul. Słowackiego 17

1. Test wiedzy (pisemny) z jednokrotnym wyborem odpowiedzi dla każdego uczestnika.

Punktacja z części teoretycznej jak w eliminacjach.

2. Sprawdzian umiejętności za pomocą programu komputerowego „BERDE 2.0” (na komputerze) dla każdego uczestnika.

Sprawdzian ten polegał będzie na przejechaniu rowerem trasy wylosowanej przez komputer wybierając tryb użytkownika programu Egzamin ( punkt 3 instrukcji),

w warunkach normalnych, z dźwiękiem bez wyboru opcji : noc, deszcz, mgła, duży ruch, oraz  bez wyboru opcji z naciśnięciem klawisza C.

Punktacja:

Zawodnik ma możliwość przejechania całej trasy tylko raz. Przejazd będzie zaliczony gdy zawodnik zbierze wszystkie niebieskie i jeden żółty punkt.

Dopuszcza się kolizje powodujące przerwanie przejazdu z winy programu-rozpoczęcie przejazdu od nowa , jedna kolizja z winy zawodnika 100 pkt kar. i rozpoczęcie przejazdu od nowa, 2 kolizje zakończenie przejazdu 200 pkt. kar. Rezygnacja z udziału 300 pkt. kar. Za nie zebranie punktów niebieskich 50 pkt. kar./za każdy

Do oceny przejazdu posłużą „punkty karne” a nie wynik gry.

Może zaistnieć sytuacja, że przejazd będzie odbywał się bez dźwięku dla wszystkich uczestników.

Organizator przewiduje możliwość dokonania zmian w regulaminie ze względów niezależnych od niego np.( awaria systemu komputerowego, brak prądu, itp.)

Wszelkie informacje można uzyskać u organizatora p. Kamila Śmiechowskiego pod adresem mailowym brd.mdk@wp.pl  lub na stronie internetowej: www.mdk.radom.pl

Klasyfikacja:  I miejsce zajmie drużyna, której miejsca z dwóch konkurencji - teoretycznej  i praktycznej będą najwyższe. W przypadku uzyskania tego samego wyniku o kolejności miejsc zadecyduje  wyższe miejsce z części teoretycznej.