VI Turniej Wiedzy o BRD „Komputerowy rower” - eliminacje i finał

wtorek, 21.02.2012 - 09:30
Miejsce:
MDK, ul. Daszyńskiego 5

Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zaprasza młodzież Waszej Szkoły z klas IV-VI do udziału w VI powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Komputerowy Rower”. Współorganizatorem turnieju jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Uwaga zmiana regulaminu

W turniejach i konkursach w roku szkolnym 2011/12 nie mogą brać udziału zawodnicy którzy uczestniczyli w imprezach (turniejach i konkursach BRD) w roku szkolnym 2007/08, 2008/9 2009/10 2010/11, organizowanych przez MDK.

Regulamin turnieju:

Do turnieju należy zgłosić jedną trzyosobową drużynę oraz 3 zawodników rezerwowych, która wykaże się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej (forma testowa) oraz sprawnością w obsłudze programu komputerowego „BERDE 2.0” (forma komputerowa) - programy na płytach do wypożyczenia w MDK ul. Daszyńskiego 5.

Eliminacje odbędą się w dniu 9.02.2012 r. o godz.10.00 w MDK ul. Daszyńskiego 5, finał w dniu 21.02.2012 r. o godz. 9.30 w MDK ul. Daszyńskiego 5.

W przypadku gdy ilość zgłoszonych szkół nie przekroczy 15, eliminacje odbędą się w dniu finału - 21 lutego.

I etap - zgłoszenia
należy nadesłać do dnia 1.02.2012 r. pod adres : faxem - DUŻYMI DRUKOWANYMI LITERAMI na nr 364-72-35 w godz. 11.00-17.00 (z potwierdzeniem przyjęcia, nie na automat) lub na maila: brd.mdk@wp.pl  z podaniem imienia nazwiska klasy zawodnika wchodzącego w skład 3-osobowej drużyny oraz zawodnikami rezerwowymi wraz z opiekunem i adresem mailowym opiekuna.

II etap - eliminacje

Zawodnicy muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej (sprawdzian testowy). Suma punktów całej drużyny decyduje o kolejności miejsc. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego wyłoni 10 drużyn, które wezmą udział w Finale.

Test wiedzy (pisemny) z jednokrotnym wyborem odpowiedzi dla każdego uczestnika.

Czas 20 minut

Punktacja z części teoretycznej:

• 1 błąd ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej - 2 pkt. karne
  • 1 błąd z ogólnych przepisów ruchu drogowego - 5 pkt. karnych
  • 1 błąd ze znajomości znaków drogowych - 5 pkt. karnych
  • 1 błąd ze znajomości bezpiecznego poruszania się na rowerze - 3 pkt. karne
  • 1 błąd ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie - 10 pkt. karnych

III etap

1. Test wiedzy (pisemny) z jednokrotnym wyborem odpowiedzi dla każdego uczestnika.

Punktacja z części teoretycznej jak w eliminacjach.

2. Sprawdzian umiejętności za pomocą programu komputerowego „BERDE 2.0” na komputerze dla każdego uczestnika.

Sprawdzian ten polegał będzie na przejechaniu rowerem trasy wylosowanej przez komputer wybierając tryb użytkownika programu Egzamin ( punkt 3 instrukcji), w warunkach normalnych, z dźwiękiem bez wyboru opcji: noc, deszcz, mgła, duży ruch, oraz bez wyboru opcji z naciśnięciem klawisza C.

Punktacja:

Zawodnik ma możliwość przejechania całej trasy tylko raz. Przejazd będzie zaliczony gdy zawodnik zbierze wszystkie niebieskie i jeden żółty punkt.

Dopuszcza się kolizje powodujące przerwanie przejazdu z winy programu - rozpoczęcie przejazdu od nowa , jedna kolizja z winy zawodnika 100 pkt kar. i rozpoczęcie przejazdu od nowa, 2 kolizje zakończenie przejazdu 200 pkt. kar. Rezygnacja z udziału 300 pkt. kar. Za nie zebranie punktów niebieskich 50 pkt. kar./za każdy.

Do oceny przejazdu posłużą „punkty karne” a nie wynik gry.

Może zaistnieć sytuacja, że przejazd będzie odbywał się bez dźwięku dla wszystkich uczestników.

Organizator przewiduje możliwość dokonania zmian w regulaminie ze względów niezależnych od niego, np. awaria systemu komputerowego, brak prądu, itp.

Wszelkie informacje można uzyskać u organizatora p. Kamila Śmiechowskiego pod adresem mailowym brd.mdk@wp.pl lub na stronie internetowej: www.mdk.radom.pl.

Przykładowy wykaz zadań testowych dostępny na stronie internetowej: www.mdk.radom.pl (oferta programowa – Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w konkursach proszę o kontakt  e-mailowy: brd.mdk.@wp.pl

Klasyfikacja: I miejsce zajmie drużyna, której miejsca z dwóch konkurencji teoretycznej  i praktycznej będzie Najwyższa. W przypadku uzyskania tego samego wyniku o kolejności miejsc zadecyduje  wyższe miejsce z części teoretycznej.

Najlepsze  drużyny otrzymają nagrody ufundowane przez Dyrektora WORD w Radomiu.