XIV Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower” - eliminacje

Termin:
wtorek, 8.11.2011 - 10:00
Miejsce:
MDK, ul. Daszyńskiego 5

Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, ul. Daszyńskiego 5, zaprasza młodzież szkół podstawowych z klas IV-VI do udziału w XIV Powiatowym Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower” (rozkręcany rower) o Puchar Prezesa AMD Auto Centrum Skoda w Radomiu.

Do turnieju należy zgłosić jedną trzyosobową drużynę oraz rezerwowych, która wykaże się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej (forma testowa) oraz sprawnością w obsłudze roweru (forma praktyczna) - finał.

Eliminacje turnieju odbędą  się w dniu 8.11.2011 r. o godz. 10:00 w sali nr 13 w MDK,  ul. Daszyńskiego 5, finał 17.11.2011 r. w godz. 9:30-13:00.

Uwaga! W turniejach i konkursach w roku szkolnym 2010/11 nie mogą brać udziału zawodnicy, którzy uczestniczyli w jakiejkolwiek z imprez (turniejach i konkursach organizowanych przez koło BRD w MDK w roku szkolnym,  2007/8, 2008/9, 2009/10, 2010/11.

Regulamin:

Etap I:

Zgłoszenia należy nadesłać do dnia 2.11.2011 r. pod adres:

• Koło BRD
    Młodzieżowy Dom Kultury
    ul.Daszyńskiego 5
    26-600 Radom
  • faxem - DUŻYMI DRUKOWANYMI LITERAMI na nr 364-72-35
    w godz. 10:10-17:00
  • lub drogą mailową: brd.mdk@wp.pl

z podaniem imienia nazwiska klasy zawodnika wchodzącego w skład 3-osobowej drużyny oraz 3 zawodnikami rezerwowymi wraz z opiekunem i telefonem kontaktowym opiekuna oraz nr faxu do szkoły.

W przypadku zgłoszenia się mniej niż 15 zespołów, eliminacje odbędą się w dniu finału. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia oraz zmiana dnia eliminacji na dzień finału zostanie przesłana mailem.

Etap II:

Eliminacje odbędą się dnia 8.11.2011 r., o godz. 10:00

Test wiedzy dla każdego uczestnika jednokrotnego wyboru. Zawodnicy muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej. Suma punktów całej drużyny decyduje o kolejności miejsc. Sprawdzian z przepisów ruchu drogowego wyłoni 10 drużyn, które wezmą udział w Finale. Punktacja z części teoretycznej:

• 1 błąd ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej - 2 pkt. karne
  • 1 błąd z ogólnych przepisów ruchu drogowego - 5 pkt. karnych
  • 1 błąd ze znajomości znaków drogowych - 5 pkt. karnych
  • 1 błąd ze znajomości bezpiecznego poruszania się na rowerze - 3 pkt. karne
  • 1 błąd ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie - 10 pkt. karnych

Ocena części teoretycznej: najlepszą drużyną okaże się zespół, którego zawodnicy otrzymają najmniej punktów karnych.

Etap III

Finał odbędzie się dnia 17.11.2011 r., o godz. 9:30, sala nr 13 (zakończenie, godz. 12:30).
Zawodnicy piszą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego tak jak w eliminacjach oraz wykonują demontaż  i montaż elementów w rowerze typu składak na czas.

Wspólnym zadaniem drużyny będzie demontaż i montaż elementów w rowerze typu składak:

1. Lampy przedniej zamocowanej za pomocą śruby rozmiar 6 mm, nakrętki i podkładki przy użyciu  śrubokręta gwiazdkowego i klucza rozmiar „8”.
  2. Siodełka wraz ze sztycą  zamocowaną za pomocą uchwytu regulującego przy użyciu dłoni.
  3. Spuszczenie i napompowanie powietrza w tylnym kole z maszynką typu samochodowego za pomocą zaworka oraz pompki samochodowej nożnej o ciśnieniu od 2,0 do 2,6 atm.

Ocena części praktycznej: najlepszą drużyną okaże się zespół, który wykona konkurencję bezbłędnie oraz wykona to w najkrótszym czasie.

Klasyfikacja: I miejsce zajmie drużyna, której miejsca z dwóch konkurencji teoretycznej i praktycznej będzie najwyższa. W przypadku uzyskania tego samego wyniku, o kolejności miejsc zadecyduje wyższe miejsce z części teoretycznej.

Uprawomocnienie wyników - 24 godz. po zakończeniu turnieju.

Dla  drużyn które zajmą miejsca od 1 do 5 w finale przewidziane są nagrody i upominki ufundowane przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Salon samochodowy Auto Centrum Skoda.

Organizatorzy:

Kamil Śmiechowski - kontakt: brd.mdk@wp.pl

Adresy stron internetowych dotyczących testów wiedzy: