Breakdancerzy MDK z sukcesami w Mrokowie

wtorek, 23.06.2026

Podczas drugiego przystanku Mazowieckiej Ligi Breakingu w Mrokowie rywalizowało 120 tancerzy z różnych klubów i ośrodków. W zawodach udział wzięli również wychowankowie Marcina Wieczorka, osiągając coraz lepsze rezultaty. Szczególnie cieszy fakt, że z każdym kolejnym turniejem rośnie liczba reprezentantów MDK, startujących w zawodach.

Największy sukces odniosła w kategorii 6-9 lat Helena Życzyńska, która wywalczyła 3. miejsce. To kolejny bardzo dobry wynik młodej zawodniczki. Do 1/8 finału awansowali także Artur ŚcibórLena Michalak.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również najmłodsi uczestnicy turnieju: Ignacy Spytek, Tymoteusz Brzeski oraz Aleksander Średziński, którzy zdobywali kolejne doświadczenia na breakdance'owej scenie.

W kategorii 9-12 lat do 1/8 finału dotarła Alicja Czajka. Antoni Wojcieszek-Łyś oraz Nikodem Kuśmierczyk również pokazali się z dobrej strony, jednak tym razem nie udało im się awansować do dalszej fazy rywalizacji.

Wśród najstarszych zawodników MDK, w kategorii 14-18 lat, Maja Sojka dotarła do ćwierćfinału, zajmując miejsce w najlepszej ósemce swojej kategorii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów podczas następnych turniejów Mazowieckiej Ligi Breakingu.

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki, a także związane z zawartością osadzoną z zewnątrz (YouTube oraz Mapy Google). W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.

Informacje na temat polityki prywatności i wykorzystywania plików cookies znajdują się w zakładce O Nas > Polityka prywatności.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu