Menu odnośników dodatkowych

Przyczyny, objawy i sposoby zmniejszenia ryzyka omdleń

Ulotka przygotowana została przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

Omdlenia, które pojawiają się podczas długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, nie stanowią zagrożenia dla Twojego zdrowia! Bywają jednak źródłem lęku, niepokoju i dyskomfortu. W rzadkich przypadkach mogą prowadzić do urazów.
Jeśli zdarzają Ci się zasłabnięcia, utraty przytomności występujące w trakcie wysiłku lub w spoczynku z towarzyszącym bólem w klatce piersiowej, dusznością, kołataniem serca, koniecznie skonsultuj się z lekarzem! Typowe bodźce wywołujące omdlenie: ból, emocje, widok lub pobieranie krwi, dłuższe przebywanie w pozycji stojącej. Objawy poprzedzające omdlenie: zawroty głowy, uczucie gorąca, wzmożona potliwość, bladość, nudności, wymioty.
Po upadku w wyniku omdlenia mogą wystąpić... Zmniejszenie ryzyka omdlenia...
Co zrobić, gdy pojawią się objawy poprzedzające omdlenie? Co zrobić w przypadku nawracających epizodów omdleń?

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu