Menu odnośników dodatkowych

Szkolenie na kartę rowerową, technika i manewry

W dniach 13 i 20 kwietnia 2022 r. nauczyciel MDK pan Kamil Śmiechowski przeprowadził szkolenie z zakresu ruchu drogowego dla uczniów ubiegających się o uzyskanie Karty Rowerowej.

Tematyka szkolenia dotyczyła nauki techniki jazdy na rowerze oraz nauki manewrów.

W ramach  nauki techniki jazdy szkolenie polegało na opanowania następujących elementów: ruszanie z miejsca, ruszanie w ruchu, jazda w linii prostej, jazda w pozycji stojącej, jazda z ramieniem w bok, jazda podczas oglądania się do tyłu, jazda pod górę i z góry, jazda slalomem pomiędzy pachołkami, pokonywanie łuku, hamowanie i zatrzymanie na sygnał.

W ramach nauki manewrów szkolenie polegało na opanowaniu następujących elementów: włączanie się do ruchu, zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu, omijanie, wyprzedzanie, skręcanie w lewo/prawo, zawracanie.

W szkoleniu uczestniczyło 69 uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

Gratulujemy

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu