Menu odnośników dodatkowych

XXI Turniej Wiedzy o BRD „Zimowy Rower”

W dniach 26-30 kwietnia odbywa się XXI edycja Turnieju Wiedzy o BRD „Zimowy Rower”. Konkurs adresowany jest do uczniów z klas IV-VII szkół podstawowych.

Szkoły zgłaszają po jednej trzyosobowej drużynie, które w formie testowej wykazują się znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Natomiast w części praktycznej należy opisać sytuację związaną z wypadkiem drogowym, czyli: poinformować służby ratunkowe, zabezpieczyć miejsce wypadku, udzielić pomocy poszkodowanemu.

Poniżej znajduje się treść zadania z części praktycznej konkursu.

Część praktyczna Turnieju Wiedzy o BRD „Zimowy Rower”

Jadąc na rowerze po drodze publicznej w nocy, na jezdni dwukierunkowej napotykamy rozbity pojazd. Na miejscu zdarzenia spotykamy: stojący na poboczu uszkodzony pojazd osobowy (wgniecenie przedniej szyby od zewnątrz powstałe w wyniku potrącenia pieszego, widoczne wgniecenia pokrywy silnika, wgniecenie na zderzaku, na dachu) [Zdjęcie nr 1]

Kierowca w szoku przebywa w miejscu bezpiecznym poza pojazdem nie potrzebuje żadnej pomocy, ofiarą jest pieszy, który leży na jezdni jest: nieprzytomny, oddychający oraz posiada obrażenia: ……………………………………..


Zdjęcie nr 1

Zadania:

  1. Poinformować służby ratownicze
  2. Zabezpieczyć miejsce wypadku
  3. Udzielić pomocy poszkodowanemu

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu