Premiera Teatru UŚMIECH pt. „Marylka, albo mama z kałuży”

We wtorek, 20 października 2020 roku odbyła się długo wyczekiwana premiera I grupy Interpretacji tekstu literackiego UŚMIECH pt. „Marylka, albo mama z kałuży” Magdaleny Mrozińskiej.

Reżyserem spektaklu jest Małgorzata Zarychta-Młynarczyk.

To historia trochę kryminalna dla najmłodszych i tych trochę starszych. Marylka jest sierotą wychowywaną przez surową ciotkę Bertę. Zamiast realizować swoją pasję, jaką jest malarstwo, spędza wolny czas na nudnych kursach ekonomii. W dniu swoich dziesiątych urodzin dziewczynka wpada do kałuży, która okazuje się portalem do świata wiedźmików. Tam poznaje mądrego Kreta, Gąsienicę, Franka i Antka, którzy pomagają jej odkryć rodzinną tajemnicę.

W przedstawieniu udział wzięli:

• Marylka – Alicja Zioło
  • Berta – Julia Myśliwiec