Menu odnośników dodatkowych

Protokół obrad Jury IV Biennale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasi mniejsi bracia – gatunki chronione w Polsce”

Dnia 08.05.2020 roku odbyło się posiedzenie Jury w składzie

  • mgr Ewa Banaszczyk - przewodnicząca,
  • mgr Magdalena Grabijas-Brodnicka,
  • mgr Monika Żurek.

Jury dokonało oceny 94 z pracowni plastycznych z województwa mazowieckiego. Wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych w czterech kategoriach wiekowych:

  • 5-6 lat,
  • 7-9 lat,
  • 10-12 lat,
  • 13-15 lat.

Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę:

  • zgodność z tematem;
  • umiejętność przedstawienia tematu;
  • samodzielność wykonania pracy;
  • estetykę, warsztat, oryginalność.

Jury ubolewa nad faktem, iż z powodu niezrozumienia tematu konkursu przez uczestników musiało odrzucić 17 prac, które spełniają wysokie wymagania artystyczne. Postanowiło przyznać nagrodę poza regulaminową dla Mai Komsty, lat 14 „Aksolotl” z PSP Nr 3 w Radomiu, opiekun - Dorota Rogala.

Kategoria 5-6 lat

Nagrody:

  • Nina Pytka, lat 5, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Ada Kuna, lat 5, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Maria Gębczyk, lat 6, I SSP STO Radom, nauczyciel - Katarzyna Zdral

Wyróżnienia:

  • Patrycja Snopczyńska, lat 6, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Natalia Słowińska, lat 6, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel

Kategoria 7-9 lat

Nagrody:

  • Patrycja Snopczyńska, lat 7, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel.
  • Barbara Zawadzka, lat 7, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk

Wyróżnienia:

  • Klaudia Drab, lat 9, opiekun - Katarzyna Drab
  • Maja Kubiak, lat 9, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Marcelina Mikulska, lat 7, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Jan Warchoł, lat 9, opiekun - Iwona Warchoł
  • Blanka Jagiełło Vel Zaraś, lat 9, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Aniela Kusy, lat 9, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Anna Jalowska
  • Dominik Woźniak, lat 9, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Jolanta Pisarek
  • Weronika Więckowska, lat 9, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Bożena Pietrzak

Kategoria 10-12 lat

Nagrody:

  • Julia Morty, lat 11, MDK Radom, nauczyciel - Magdalena Grabijas-Brodnicka
  • Wiktoria Ozimek, lat 12, PSP 24 Rdaom, nauczyciel - Wioletta Ozimek
  • Hanna Zawadzka, lat 10, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Iga Kacprzak, lat 12, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Piotr Borowski, lat 11, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik

Wyróżnienia:

  • Amelia Baszczyc, lat 10, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Jagoda Krzemińska, lat 11, MDK Rdaom, nauczyciel - Magdalena Grabijas-Brodnicka
  • Liliana Jakubowska, lat 10, PSP Nr 2 Rdaom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Jakub Pliszka, lat 12, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Zuzanna Andruszuk, lat 10, I SSP STO, nauczyciel - Aleksandra Kowaleczko
  • Marianna Leszczyńska, lat 10, MDK Radom Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Julia Miłosz, lat 10, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Maciej Młynarczyk, lat 10, MDK Radom, nauczyciel - Magdalena Grbijas-Brodnicka

Kategoria 13-15 lat

Nagrody:

  • Weronika Siepak, lat 14, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Apolonia Chałupka, lat 13, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Oliwia Maniak, lat 13, MDK Radom, nauczyciel - Magdalena Grabijas-Brodnicka
  • Eryka Iskrzyńska, lat 13, PSP Nr 3 Radom, nauczyciel - Dorota Rogala

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Mazur, lat 13, PSP Nr 3 Radom, nauczyciel - Dorota Rogala
  • Urszula Klamka, lat 13, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk

Jury przyznało nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu Jan Kacprowicz lat 4, opiekun - Paulina Kacprowicz.

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  • Maksymilian Mikulski, lat 12, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Patrycja Bernat, lat 11, PSP Nr 3 Radom, nauczyciel - Maria Popowicz
  • Zuzanna Warchoł, lat 10, MDK Radom, nauczyciel - Ewa Banaszczyk
  • Ola Pyrak, lat 10, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Hanna Zawadzka, lat 10, PSP Jedlnia letnisko, nauczyciel - Bernarda Kowalska
  • Adam Sieradz, lat 11, I SSP STO Radom, nauczyciel - Aleksandra Kowaleczko
  • Kacper Kalita, lat 12, POJ Radom, nauczyciel - Ewa Gut
  • Zuzanna Maniak, lat 11, MDK Radom, nauczyciel - Magdalena Grabijas-Brodnicka
  • Wiktoria Płoza, lat 10, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Zuzanna Wasilewska, lat 12, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Wiktoria Strzelec, lat 12, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Agnieszka Nowakowska, lat 12, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Julia Małecka, lat 10, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Jakub Szymański, lat 10, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Aldona Kłos-Gosik
  • Kamil Kwiatkowski, lat 12, POJ Radom, nauczyciel - Ewa Gut
  • Weronika Chłopicka, lat 10, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Julia Ćwintal, lat 11, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Kornelia Piwońska, lat 11, PSP Nr 5 Pionki, nauczyciel - Dorota Lisowska
  • Dimitrij Kuraskin, lat 12, PSP Nr 3 Radom Dorota Rogala
  • Anastazja Czerniawska, lat 10, I SSP STO Radom, Aleksandra Kowaleczko
  • Nikola Suchodolska, lat 9, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Iga Piątkowska, lat 8, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Zuzanna Chojnacka, lat 9, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Izabela Leśniewska, Oddział Przedszkolny Sochaczew, nauczyciel - Małgorzata Żakowska, Teresa Wilczek
  • Julia Strzelec, Oddział Przedszkolny Sochaczew, nauczyciel - Małgorzata Żakowska, Teresa Wilczek
  • Kamila Ożóg, Oddział Przedszkolny Sochaczew, nauczyciel - Małgorzata Żakowska, Teresa Wilczek
  • Rozalia Jaworska, lat 9, PSP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Anna Jacowska
  • Amelia Kroczak, lat 7, I SSP STO Radom, nauczyciel - Katarzyna Zdral
  • Kacper Bobryk, lat 8, SP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Bożena Pietrzak
  • Samuel Kocon, lat 9, SP Nr 3 Sochaczew, nauczyciel - Bożena Pietrzak
  • Joanna Szpekcińska, lat 8, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Gloria Baćkowska, lat 9, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Joanna Szpekcińska, lat 8, MDK Radom, nauczyciel - Agata Chojnacka-Pyrgiel
  • Amelia Tokarska, lat 8, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Hanna Nowińska, lat 7, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Maja Suchodolska, lat 7, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Alicja Kaca, lat 9, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Edyta Jędryszek
  • Maja Zając, lat 8, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Oliwia Kowalik, lat 7, PSP Nr 2 Radom, nauczyciel - Ilona Górniewska
  • Magdalena Kowalczyk, lat 7, I SSP STO Radom, nauczyciel - Katarzyna Zdral
  • Nina Czerwiec, lat 7, I SSP STO Radom, nauczyciel - Katarzyna Zdral
  • Amelia Tkaczyk, lat 9, I SSP STO Radom, nauczyciel - Aleksandra Kowaleczko

Gratulujemy Wszystkim aktywnej postawy twórczej i zapraszamy za dwa lata.

Zapraszamy na wystawę w MDK przy ul. Słowackiego 17 w Radomiu oraz online na stronie www.mdk.radom.pl od 20 maja 2020 r.

Osoby nagrodzone proszone są o odbiór nagród i dyplomów w terminie od 10 czerwca do 30 września 2020 r. - osobiście w budynku MDK, ul. Słowackiego 17 w Radomiu lub pocztą. Jeśli wybierzecie Państwo odbiór pocztą, należy przesłać maila mdk.pak@wp.pl, zgodę na pokrycie kosztów przesyłki.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu