Menu odnośników dodatkowych

Sukces Grandioso na Mistrzostwach Europy w Niemczech

Trzy złote i jeden srebrny medal oraz tytuł najlepszej tamburmajorki dla Julii Rogali przywiozła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso z Mistrzostw Europy odbywających się w niemieckim miasteczku Rastede. Tym większą satysfakcję mają młodzi muzycy, że w tym roku po raz pierwszy udało się wywalczyć wyjątkowo wysoką punktacje w kategorii „koncert”, co zaowocowało złotym medalem z wyróżnieniem. Poza tym orkiestra startowała także w kategorii „parada marszowa”, w której otrzymała złoty medal i została wicemistrzem Europy. Za „przemarsz i grę w miejscu” zespół został nagrodzony pierwszym miejscem i złotym medalem. Za show - musztrę paradną jury przyznało srebrny medal.

Na mistrzostwa Orkiestra Grandioso udała się w 94 osobowym składzie. W imprezie wzięło udział 60 zespołów z Europy i jeden z Kolumbii. Kolor medali zdobytych przez Grandioso i punktacja świadczą o wysokim poziomie wykonawczym. 

„W naturze muzyki leży radość". Te słowa greckiego filozofa Arystotelesa przyświecał tegorocznym Mistrzostwom Europy w Rastede w Niemczech. Ten coroczny festiwal muzyczny w lipcu ma długą tradycję, a przez lata stał się jednym z najpiękniejszych i największych tego typu wydarzeń muzycznych w Europie. Jest znany nie tylko w Niemczech daleko poza granicami tego kraju. Ponad 3000 muzyków z całego świata spotyka się każdego roku na zawodach w Rastede. W ostatnich latach powitano na przykład gości z Tajlandii, Australii i Kolumbii. 

Grandioso aż pięciokrotnie zdobywało na tym festiwalu najwyższe laury, a w 2016 roku orkiestra przywiozła upragniony tytuł Mistrza Europy. W tym roku po raz szósty orkiestra sięgnęła w Rastede po najwyższe nagrody.  Jest to tym bardziej cenne, gdyż rok 2018 jest dla orkiestry rokiem jubileuszowym. A złote medale to najlepszy urodzinowy prezent dla Grandioso.

Agnieszka Szarpak

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu