Menu odnośników dodatkowych

Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego był gościem cyklu „Qlturalni”

- Jaki powinniście mieć plan na życie? Trzeba mieć marzenia i dążyć do spełnienia ich. - mówił Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego do młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego imienia Czachowskiego podczas czwartkowego spotkania w cyklu „Qlturalni” w Młodzieżowym Domu Kultury.

Zbigniew Rybka

Takie właśnie jest motto musicalu „Człowiek z La Manchy” granego obecnie na scenie Teatru Powszechnego. Tym też przesłaniem kieruje się Zbigniew Rybka jako dyrektor ”Powszechnego”. Wystawienie tego właśnie musicalu było zadaniem ogromnym. Ale teatr sprostał temu wyzwaniu. Podobnie jak w przypadku granych już musicalowych spektakli: "Cabaret” czy „Doris Day. Sentymentalna podróż”. Bo oczywiście łatwiej jest wystawić sztuki obyczajowe lub kameralne. Ale nazwa ”Powszechny” nakazuje pokazywać publiczności różnorodny repertuar. Nawet ten najtrudniejszy.

Ale nie tylko o musicalu była mowa. Gość już teraz zaprosił młodzież na przygotowywane właśnie nowe spektakle: „Jestem”- rockowe widowisko autorstwa i w reżyserii Andrzeja Sadowskiego, którego premiera odbędzie się na scenie Kotłowania, a także „Anię z Zielonego Wzgórza”, która pokazana zostanie w marcu na dużej scenie.

Była też mowa o Festiwalu Gombrowicza, którego 25-lecie obchodzone będzie podczas kolejnej jego edycji w październiku 2018 roku.

- Gombrowicz napisał tylko kilka sztuk ale w naszym festiwalu nie jest ważne, ile i co napisał, tylko po co. - mówił Rybka. Prowadzący spotkanie Tomasz Kądziela podarował gościowi książkę Leszka Długosza "Piwnica pod Baranami", a za obecność na spotkaniu podziękowała Renata Maciejewska, dyrektor MDK. 

Barbara Koś
ECHO DNIA

Spotkania z twórcami kultury

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu