Menu odnośników dodatkowych

Izabela Brejtkop była gościem cyklu „Qlturalni” w MDK

Izabela Brejtkop, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, opowiadała w poniedziałek o sobie podczas spotkania z cyklu "Qlturalni” w Młodzieżowym Domu Kultury. Wręczyła też nagrody młodym adeptom sztuki.

Izabela Brejtkop

Miałam sześć lat kiedy rodzice wzięli mnie ze sobą na przedstawienie "Zemsty” – opowiadała aktorka. I tam na scenie zobaczyłam piękną panią. Prześlicznie ubraną, poruszającą się z gracją na scenie… I wtedy podjęłam decyzję: chcę być taka jak ona! Ale dopiero trzy lata temu, kiedy nasz teatr wystawił "Zemstę” udało mi się zagrać Podstolinę.

Izabela Brejtkop to jeden z filarów radomskiego teatru. Jej najnowsza rola właścicielki pensjonatu w "Cabarecie” - pani Schneider - wzbudziła zachwyt publiczności i krytyki. 

- To bardzo trudna rola – przyznaje Izabela Brejtkop. – Kosztowała mnie wiele pracy. Ale właśnie to lubię! Teatr jest dla mnie całym światem.

Po maturze w "Kochanowskim” zdawała do szkoły teatralnej. Niestety, bez skutku. Tak stało się też za drugim razem. Janusz Gajos, co prawda, zdawał jeszcze więcej razy, a Daniel Olbrychski dopiero niedawno zrobił dyplom. Ale ona nie chciała już porażek. Wstąpiła do Prywatnego Studium Aktorskiego "AS", które wtedy było jeszcze rzadkością. 

Z "Powszechnym" w Radomiu związała się w 1992 roku, by grać na początku "rolę dziewcząt i służących”. Od roku 1995, kiedy uzyskała dyplom eksternistyczny aktora dramatu, mogła już w pełni rozwijać talent.

Ile dotąd zagrała ról w Powszechnym? - Pewnie ponad sto - zastanawia się Izabela. - Nie liczę…

Obecnie można ją oglądać w spektaklach:"Mój boski rozwód", "Alicja w krainie czarów", "Siostrunie", "Zemsta", "Piaf", "Moralność Pani Dulskiej", "Skrzypku na dachu", "Weselu” i "Cabarecie”.

Gośćmi spotkania prowadzonego przez Tomasza Kądzielę byli członkowie teatrów nagrodzonych i wyróżnionych w Prezentacjach Teatralnych MDK 2015. Dlatego oni też zadawali pytania aktorce dotyczące kulis pracy na scenie.

Na koniec spotkania Izabela Brejtkop wręczyła nagrody i wyróżnienia. I miejsce w Prezentacjach uzyskał Szkolny Teatr z PSP w Przytyku.

Barbara Koś
ECHO DNIA

Spotkania z twórcami kultury

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu