Wystawa w Galerii Kina Helios prezentowana jest w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Ekspozycja prezentuje blisko 100 prac nagrodzonych, wyróżnionych, nominowanych do wyróżnień oraz zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej w I Ogólnopolskim Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży „Drukarnia Wyobraźni” Radom 2011. Jest to druga wystawa tej edycji Konkursu.
Konkurs organizowany jest od 2005 roku przez MDK, natomiast od 2011 roku Konkurs „Drukarnia Wyobraźni” zaistniał jako biennale.
Na biennale wpłynęło 321 prac wykonanych przez dzieci i młodzież, z 19 placówek z całej Polski.
Jury biennale w składzie: mgr sztuki KATARZYNA PIETRZAK - Wydział Sztuki, Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego, dr sztuk plastycznych ANDRZEJ BRZEGOWY - Wydział Sztuki, Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego oraz dr sztuk plastycznych MICHAŁ KURKOWSKI - Wydział Sztuki, Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego przyznało 9 nagród równorzędnych, 9 wyróżnień oraz nominowało 6 prac do wyróżnień a także zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 116 prac.
Konkurs po 6-ciu edycjach jest rozpoznawalny w całej Polsce i uzyskał popularność zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do placówek wychowania pozaszkolnego takich jak MDK-i a także szkoły plastyczne oraz podstawowe.
Grafika warsztatowa jest techniką plastyczną. Przedstawiając tę technikę bardziej obrazowo jest to technika druku artystycznego i polega na wykonaniu matrycy, z której następnie odbijamy pracę plastyczną.
W zależności od wykorzystanego materiału na matrycę (płyta linorytowa, stalowa…) mamy różne techniki druku tzw. druk wypukły, wklęsły, płaski. Najbardziej popularny ze względu na stosunkową łatwość wykonania matrycy i odbitki graficznej jest linoryt - technika druku wypukłego.
Jednakże grafika warsztatowa bez względu na zastosowany sposób druku jest techniką trudną, wieloetapową, czasochłonną i wymagającą cierpliwości. Pomimo to jest coraz popularniejsza i budząca emocje wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy ilość nadsyłanych prac na Konkurs.