Wyniki 47. Radomskiej Emdekowskiej Frajdy Rowerowej

W niedzielę, 29 września 2024 r. Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zorganizował 47. Radomską Emdekowską Frajdę Rowerową. Ta sportowo-rekreacyjna impreza, której zwieńczeniem jest wyścig przełajowy, przyciąga rzesze amatorów ścigania rowerem górskim od 24 lat i jest objęta Patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

Tym razem kolarze amatorzy umówili się w Lesie Kapturskim, vis a vis Nadleśnictwa Radom. Licznie zgromadzeni rodzice dopingowali swych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich – mieszkańców Radomia jak i ościennych gmin: Jedlnia Letnisko, Orońsko i Zakrzew. Słoneczna pogoda i lekki wietrzyk tylko potęgowały napięcie – obyło się bez kraks i defektów, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu uczestników.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

• Junior młodszy: Franciszek Siek i Zuzanna Siek
  • Młodzik : Leon Stępień i Nika Raketska
  • Żak II : Kacper Szymański i Liwia Sosnowska
  • Żak I : Jaś Nowocień i Hania Michalska
  • Przedszkolaki: Mikołaj Stokowski i Hania Siek

Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii wiekowej otrzymały puchary Prezydenta Miasta Radomia. Wszyscy mogli ugasić głód i pragnienie dzięki Radzie Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury. Ponadto dzięki PHU Tytan oraz Bike Shop każdy otrzymał nagrodę rzeczową związaną ze sprzętem rowerowym. Od strony medycznej imprezę zabezpieczał Środowiskowo-Lekarski WOPR Medical Team Radom.

Mirosław Strzelecki