Menu odnośników dodatkowych

Ubiegły tydzień to intensywny czas dla Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR

W piątek, 23 lutego grupa wychowanków MDK uczestniczyła w wyjściu do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „Herb Radomia”. Wszyscy poznali historię herbu naszego miasta i jego przemiany na przestrzeni wieków. Dzieci wykonały własne herby z masy solnej, formując je i malując farbami. To był fantastyczny czas :)

Natomiast w sobotę, 24 lutego wspólnie z grupą Props wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka przy ulicy Świętokrzyskiej.

W Centrum Pieniądza mogliśmy poznać podstawowe zagadnienia oraz skomplikowane procesy ekonomiczne. Dowiedzieliśmy się czym tak naprawdę jest pieniądz, jaką przebył drogę i w jaki sposób pomaga nam w codziennym życiu. Dzieci zobaczyły największą monetę na świecie ważącą ponad 17 kg i poznały proces produkcji banknotów i monet. Dodatkowo dowiedziały się jak rozpoznawać prawdziwe pieniądze i jak odróżniać je od falsyfikatów. Mogły też wziąć w ręce prawdziwą sztabkę złota, ważącą ponad 12 kg, o wartości ponad 3 milionów polskich złotych! Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących pieniędzy z całego świata i mogliśmy zobaczyć je na żywo :)

W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s.

To była wspaniała przygoda, która dostarczyła nam mnóstwo wiedzy i niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo przyczyniła się do świetnej integracji obu grup :)

Paulina Kacprowicz

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu