Wychowankowie MDK zwiedzili wystawę dla dzieci „Wszystko widzę jako sztukę”

W miniony piątek, 14 kwietnia 2023 r. Klub Turystycznych Zapaleńców INFORADOR odwiedził Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu. Wychowankowie MDK zwiedzili wystawę dla dzieci „Wszystko widzę jako sztukę”, na której poznawały świat nie tylko przez obserwację, ale też poprzez działanie.

Na wystawie dzieci odkryły powszechność sztuki i jej różnorodność. Uczestnicy zajęć Klubu INFORADOR przekonali się, że mogą robić w galerii rozmaite i nieoczywiste rzeczy: obierać ziemniaki jak Julita Wójcik, wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, śledzić wielkiego pająka jak Bogna Burska, rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski, wkraść się do telewizora jak Kuba Bąkowski, bawić się piaskiem jak Andrzej Dłużniewski, czy pisać wiersze do oglądania jak Stanisław Dróżdż.

Dzieci mogły doświadczać sztuki namacalnie i odbierać ją w własny, indywidualny sposób. Było to dla nich niesamowite i wyjątkowe przeżycie. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a czas spędzony w Elektrowni upłynął niepostrzeżenie szybko :)

Paulina Kacprowicz