Menu odnośników dodatkowych

Młodzi szachiści z MDK zdobywają doświadczenie na turniejach w innych miastach

W dniach 18 i 20 lutego 2023 roku odbyły się dwa turnieje szachowe, w których brali udział zawodnicy z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.

W IV Turnieju o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie, który miał miejsce 18 lutego, wzięło udział 104 zawodników. W kategorii do lat 10, reprezentujący naszą placówkę Kacper Zięba zajął czwarte miejsce.

Drugie zawody, Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Przysucha, odbyły się 20 lutego i skupiały zawodników z regionu. W kategorii dzieci i młodzieży siódmą lokatę zajął ośmioletni Ksawery Świerczyński z MDK Radom.

Oba turnieje były doskonałą okazją dla młodych szachistów do rywalizacji z rówieśnikami z innych miast. Nasi wychowankowie zdobyli nowe doświadczenie oraz przetestowali swoje umiejętności w praktyce.