Klub Turystycznych Zapaleńców INFORADOR wybrał się na strrrasznie fajną wystawę „Strach ma wielkie oczy”!

Na wystawie wychowankowie zobaczyli miejsca odtworzone z bajek i opowieści, które wydają się być groźne i straszne, m.in. zamek ze strasznym smokiem, domek na kurzej nóżce, tajemniczy las, w którym pojawiają się przedziwne legendarne stwory i upiory, czy owiany tajemnicą dom wiedźmy.

Wystawa jest interaktywna. Jej głównym zamysłem jest opowiadanie i przypominanie historii, które budzą negatywne emocje, po to tylko, by oswajać strach poprzez włączenie dzieci do wspólnej zabawy. Podczas wystawy wychowankowie Klubu INFORADOR mogli układać samodzielnie scenariusze i tworzyć nowe bajki.

Wystawie towarzyszyły warsztaty formowania i wypiekania prawdziwych pierników z domku Baby Jagi.

W drodze powrotnej wspólnie podziwialiśmy świąteczną iluminację miasta.

Wycieczka odbyła się 13 stycznia 2023 r. To był wyjątkowy dzień!