Efektowne zakończenie sezonu tanecznego zespołów Arabesqua i Etiuda - 37 medali!

Na scenie Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, 2.12.2022 r. odbył się III Ogólnopolski Festiwal Tańca Białobrzeski Dance Art. MDK Radom prezentowały dwa zespoły - Arabesqua i Etiuda, prowadzone przez Małgorzatę Dzbuk.

Konkurencje odbywały się w następujących kategoriach tanecznych: Taniec klasyczny, Modern, Jazz, Show dance, Hip-hop, Performing Art Improvisation; w układach: solo, duety i formacje. W festiwalu uczestniczyło łącznie około 650 tancerzy (255 solistów, 37 duetów, 54 zespoły).

Arabesqua i Etiuda okazały się bezkonkurencyjne, ich występy wzbudziły zachwyt wśród publiczności i jury. Dowodem ich niesamowitego talentu i umiejętności jest zachwycająca ilość medali, które zdobyły: 37 medali (23 złote,11 srebrnych i 3 brązowe)! Jury postanowiło także przyznać nagrodę specjalną tancerce Hannie Jaworskiej z zespołu Arabesqua za Osobowość Taneczną.

Nie można było sobie wymarzyć piękniejszego zakończenia sezonu tanecznego.

A już w najbliższą sobotę, 10.12.2022 r. w Zespole Szkół Muzycznych, tancerki z zespołu Arabesqua: Zofia Krąpiec, Iga Wojcieszczyk i Hanna Jaworska, a także tancerka z zespołu Etiuda Aleksandra Fedorowicz, będą walczyć o podium w wielkim finale „Co za talent”. Trzymamy mocno kciuki!

Małgorzata Dzbuk