Wycieczka Klubu INFORADOR do Kamienicy Deskurów

W kolejny piątek, 21 października 2022 r. uczestnicy zajęć INFORADOR wybrali się do Kamienicy Deskurów. Wychowankowie MDK zobaczyli tam dwie wystawy.

Pierwsza z nich to wystawa stała „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989”, która odkrywa historię radomskiego przemysłu. Dzieciom został przybliżony międzywojenny Radom oraz wygląd miasta z lat PRL. Zgromadzone eksponaty ukazały historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom. Wystawa ta była zwieńczeniem wrześniowych spacerów po mieście, podczas których wychowankowie odnaleźli wszystkie symbole Radomia.

Dodatkowo uczestnicy Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR zobaczyli plastyczną wystawę czasową absolwentów-artystów z okazji 110–lecia VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, na której prace zaprezentowało 22 artystów.

Serdecznie dziękujemy za profesjonalizm i miłą atmosferę przewodnikom, którzy oprowadzali naszą grupę.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Cukierni na pyszną, gorącą czekoladę, aby podzielić się wrażeniami i trochę się rozgrzać w ten pierwszy mroźny dzień.

Paulina Kacprowicz