INFORADOR w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Dnia 7 października 2022 r. członkowie Klubu Turystycznych Zapaleńców INFORADOR odwiedzili Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Wychowankowie zobaczyli szereg powiązanych ze sobą ekspozycji ukazujących obecny kształt świata zwierzęcego i roślinnego oraz elementy przyrody Ziemi Radomskiej, jak również ich przemiany zachodzące na przestrzeni kolejnych er, okresów i epok geologicznych.

Uczestnicy Klubu INFORADOR zwiedzili wystawy:

1. Paleontologia i geologia Ziemi Radomskiej.
  2. Ochrona przyrody na Ziemi Radomskiej.
  3. Środowiska przyrodnicze Ziemi Radomskiej.
  4. Gabinet przyrodnika XIX wieku.
  5. Parki narodowe.

W drodze powrotnej do siedziby MDK wychowankowie zobaczyli zabytkową Drukarnię Jana Kantego Trzebińskiego mieszczącą się przy ulicy Żeromskiego 28 oraz wyjątkową bramę znajdującą się nieopodal Kościoła Garnizonowego. Brama ozdobiona jest dwoma wspaniałymi rzeźbami mitologicznego Atlasa, który dźwiga sklepienie niebieskie na barkach.

Paulina Kacprowicz