Menu odnośników dodatkowych

PAJĘCZARKI z medalami z Mistrzostw Świata! 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale!

Reprezentantki Zespołu Akrobatycznego „PAJĘCZARKI” MDK Radom trenerki Anny Stawczyk kilkukrotnie stawały na podium Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

WDA International Dance Cup to kilkudniowa międzynarodowa impreza taneczna odbywająca się w stolicy Węgier. W piątek, 17 czerwca radomskie „PAJĘCZARKI” walczyły o tytuły Mistrzyń Świata w Fitness & Acrobatic Show, reprezentując Polish Fitness Team.

Podczas całego dnia zawodów można było obejrzeć zawodniczki i zawodników z kilku krajów, a na scenie zaprezentowano kilkaset układów.

Osiem najlepszych zawodniczek radomskiego klubu fantastycznie zaprezentowało się podczas tej prestiżowej imprezy. Podopieczne Anny Stawczyk zdobyły tytuły Mistrzyń Świata i 2 złote medale w kategoriach: Duet TEEN - Zuzanna Rogala, Aleksandra Podsiadło oraz Solo Fitness Show do 10 lat - Hanna Jaworska. Ponadto Wicemistrzyniami Świata, zdobywając 2 srebrne krążki, zostały Zuzanna Rogala (kat. Solo Acrobatic Show do lat 14) oraz Aleksandra Podsiadło (kat. Solo Acrobatic Show do lat 15). Nie zabrakło też brązu i tu na trzecim miejscu znalazły się 2 duety: ADULT - Matylda Kotowicz, Oliwia Boniecka oraz JUNIOR - Hanna Jaworska, Aleksandra Jarmułowicz.

Zawody tak wielkiej, międzynarodowej rangi z udziałem naszych zawodniczek odbyły się po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii. Trzeba przyznać, że Zespół Akrobatyczny „PAJĘCZARKI” MDK Radom ciężko pracował przez ten trudny dla wszystkich czas, ciągle udoskonalając swoje umiejętności. Owocem tego są tak wspaniałe wyniki i godne reprezentowanie naszego miasta na arenie międzynarodowej.

Były to ostatnie zawody przed wakacjami. Pozostaje więc życzyć naszym cudownym akrobatkom i ich trenerce wspaniałego, zasłużonego wypoczynku, by mogły od września z zapałem wrócić na salę treningową i nadal cieszyć nas swoimi sukcesami.

Ogromne podziękowania dla pani Małgorzaty Dzbuk za nieocenioną pomoc w opiece i przygotowaniach zawodniczek do startów.

Anna Stawczyk

Kategoria Solo Fitness Show do lat 10

  • I miejsce – Hanna Jaworska

Kategoria Solo Fitness Acrobatic Show do lat 14

  • II miejsce – Zuzanna Rogala

Kategoria Solo Fitness Acrobatic Show do lat 15

  • II miejsce – Aleksandra Podsiadło
  • IV miejsce – Oliwia Boniecka

Kategoria duo-trio teen „The Rules”

  • I miejsce – Aleksandra Podsiadło, Zuzanna Rogala

Kategoria duo-trio junior What is jazz

  • III miejsce - Hanna Jaworska, Aleksandra Jarmułowicz

Kategoria duo- trio adult Arabic Dream

  • III miejsce – Matylda Kotowicz, Oliwia Boniecka

Kategoria Fitness Dance do lat 12

  • V miejsce – Anna Zaft

Kategoria Fitness Show do lat 13

  • VII miejsce – Julia Miłosz

Kategoria Fitness Show 16-17 lat

  • IV miejsce – Aleksandra Jarmułowicz

Powiązana sekcja

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

Media społecznościowe

Obserwuj nas:

Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

© Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu