Spektakularny sukces radomskich tancerzy Małgorzaty Dzbuk z Młodzieżowego Domu Kultury

W ostatni weekend października, 30-31.10, w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Taneczny „MAGIA TAŃCA”. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechały 23 szkoły tańca z całej Polski, a łączyło je jedno – miłość do tańca.

W przyjaznej atmosferze tanecznej rywalizacji, zespoły z MDK: ETIUDA MINI, ARABESQUA, ETIUDA wspólnymi siłami zdobyły aż 29 medali (16 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe)! Taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec jazzowy i inne formy tańca to techniki, które były oceniane przez jury. To jeszcze nie wszystko. Tancerki, które na co dzień trenują z Małgorzatą Dzbuk, zostały docenione i wyróżnione nagrodami specjalnymi!

Oto wyróżnione:

• GRAND PRIX dla Hanny Jaworskiej w kategorii solo taniec współczesny 7-10 l
  • GRAND PRIX dla Hanny Jaworskiej, Igi Wojcieszczyk i Zofii Krąpiec w kategorii trio taniec jazzowy 7-10 l
  • NAGRODA SPECJALNA ZA OSOBOWOŚĆ ARTYSTYCZNĄ dla Zuzanny Rogali w kategorii solo taniec współczesny 13 l i dla Anny Fijałkowskiej w kategorii taniec klasyczny 17 open
  • NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA dla zespołu ARABESQUA za układ „Zaginiony skarb” w choreografii Małgorzaty Dzbuk.

Taniec to ciężka praca, ale dzięki niemu można wyrażać swoje emocje. Oddaje naszą osobowość, temperament i duszę. I to lubimy w nim najbardziej. Jeszcze bardziej zmotywowani wracamy pełni inspiracji i zapału do dalszej pracy. Radom ma wiele powodów do dumy. Na pewno jednym z nich są tancerze Małgorzaty Dzbuk z MDK Radom.

Małgorzata Dzbuk