Pasja, talent, ciężka praca i wytrwałość zwieńczone sukcesami!

W miniony weekend, 14 i 15 listopada tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu wzięli udział w kolejnej, VI już edycji Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu. W tym roku z oczywistych względów odbyły się one w formie on-line.

Podopieczni pani Małgorzaty Dzbuk z zespołów Arabesqua, Etiuda i Arabesqua Mini zaprezentowali się w tańcu klasycznym, współczesnym i charakterystycznym - w kategoriach solo, duet, trio oraz zespołowych.

Jak zawsze rywalizacja miała miejsce w towarzystwie najlepszych szkół tańca i niepublicznych szkół baletowych w Polsce. Tym bardziej cieszą spektakularne sukcesy, czyli zdobycie 12 złotych medali, 11 srebrnych oraz 3 brązowych! Trzy prezentacje otrzymały maksymalną ilość punktów, co na tak wymagającym konkursie rzadko się zdarza. Jest to zespół Arabesqua Mini, trio: Hanna Jaworska, Zofia Krąpiec i Iga Wojcieszczyk oraz duet: Hanna Jaworska i Iga Wojcieszczyk.

Tancerze z radomskiego MDK, wraz ze swoim pedagogiem i autorem choreografii panią Małgorzatą Dzbuk, po raz kolejny przenosząc owoce swojej pracy na scenę, przynieśli chlubę naszemu miastu.

Małgorzata Dzbuk