Udany Rowerowy Rajd Niepodległości z Młodzieżowym Domem Kultury

W słoneczną, chociaż wietrzną niedzielę, 12 listopada Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zorganizował „Rowerowy Rajd Niepodległości – VI Memoriał Muńka”.

Uczestnicy rajdu zebrali się w Rynku przed Pomnikiem Czynu Legionów, gdzie wysłuchali ciekawego opowiadania Sławomira Sońty ze Związku Piłsudczyków "Radom o walkach o Polskę przed 99 laty." Następnie kolumna w asyście policji i ratownika medycznego na quadzie przejechała na teren MOSiR Borki, gdzie rozegrano wyścig xc „VI Memoriał Muńka”. Jazda nad zalewem była dynamiczna!

Po zakończonej rywalizacji na spragnionych czekała gorąca herbata i pieczone kiełbaski. Wszyscy z zapartym tchem obejrzeli również mocny pokaz karateków Radomskiego Klubu Karate Kyokushin Suski Dojo. Na zakończenie Renata Maciejewska -dyrektor MDK, wręczyła najszybciej jeżdżącym dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Ta sportowo – rekreacyjna impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia udała się ze wszech miar dzięki współpracy z Urzędem Miejskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej.

Wyniki rajdu:

Do lat 7:
1. Adam Kaliński

7-10 lat:
1. Marta Kalińska 2. Zuzia Szczepańska 3. Julia Panek
1. Jakub Kowalczyk 2. Franek Siek 3. Kacper Załęski

11-13 lat:
1.Kasia Szczęsna 2.Magdalena Żak
1.Bartek Kowalczyk

18-30 lat:
1. Nikola Bujak 2. Urszula Rajkowska
1. Jarosław Kleczaj 2. Nikodem Anasiak 3. Błażej Janota

31-50 lat:
1. Agnieszka Sikora 2. Jolanta Lech
1.Szymon Zacharski 2. Łukasz Wierzbicki 3. Artur Kaczmarski

50 lat+:
1. Zuzanna Woźniak 2. Jolanta Pogodzińska
1. Andrzej Wierzbicki 2. Sławomir Knieć 3. Sławomir Muszyński.

Barbara Koś
ECHO DNIA