Sukcesy gitarzystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu na VI Ogólnopolskich Konfrontacjach Gitarowych w Płocku

16 Maja 2014 r. odbył się finał VI Ogólnopolskich Konfrontacji Gitarowych w Płocku. Gitarzyści z MDK –Radom uczestniczyli w tym konkursie po raz  trzeci .

Konfrontacje poprzedzone były eliminacjami, w których uczestniczyło 30 wykonawców ( solistów, formacji gitarowych i zespołów muzycznych)

Do finału imprezy jury pod przewodnictwem Ryszarda Sygitowicza (PERFEKT)  zakwalifikowało  20 wykonawców.

Wychowankowie MDK uczący się gry  na gitarze w kole gitarowym, które prowadzi Marek Tom – nagrodzeni zostali wyróżnieniem.

Program muzyczny – "Tico Tico" – Z. Abreu i "Chameleon" – H. Hancock zaaranżowany przez Marka Toma wykonali wychowankowie w składzie :

Kacper Szczepanik – git. solo

Karol Papis            -   git. solo

Kamil Kusztal         - git. solo

Oskar Pstrągowski -  git. solo i akomp.

Kuba ”Paganini” Makieła - git. akomp.

Za aranżację utworu "Tico Tico" wyróżnienie otrzymał również Marek Tom

Uczestnicy Konfrontacji uczestniczyli w Warsztatach Gitarowych prowadzonych przez R. Sygitowicza ,

Przy realizacji nagrań do eliminacji Konfrontacji brali udział K. Duda – realizator  nagrań video i A. Wartyni – realizator nagrań dźwięku.

M.T.