III Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych - Poland Band Clinic

piątek, 25.03.2022 - 09:00 do niedziela, 27.03.2022 - 09:00
Miejsce:
Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70

Tematy konferencji będą dotyczyć świata orkiestr dętych, zarówno organizowania i prowadzenia orkiestr, osobistego rozwoju dyrygentów jak i tworzenia społeczności orkiestr i platformy współpracy.

Podczas Konferencji odbędą się koncerty zamknięte dla szerszej publiczności jak i otwarty koncert finałowy.

Otwarty koncert Grandioso odbędzie się 26.03 o godz. 18:00. Bilety w cenie 15 i 20 zł dostępne do nabycia na biletyna.pl lub na godzinę przed koncertem.

Konferencja jest planowana jako wydarzenie cykliczne - doroczne.

Założenia organizacyjne:

1. Sieciowanie orkiestr, dyrygentów, tworzenie platformy do wymiany myśli, poglądów.
  2. Podnoszenie umiejętności dyrygentów (warsztaty dyrygenckie - praca z początkującymi, praca ze średnio-zaawansowanymi, ćwiczenia dla dyrygentów, praca z żywą orkiestrą).
  3. Wykłady podnoszące wiedzę i umiejętności, prezentacja i promowanie dobrych praktyk.
  4. Spotkanie sieciujące - kolacja.
  5. Utworzenie sieci orkiestr lub/i dyrygentów lub/i nowej organizacji orkiestr dętych.
  6. Formy zajęć: warsztaty, seminaria, dyskusja moderowana, panel dyskusyjny.
  7. Prezentacje nowych produktów przez producentów lub/i dystrybutorów.
  8. Dwudniowa wystawa producentów lub/i dystrybutorów sprzętu muzycznego i nut.
  9. Prezentacje koncertowe, otwarte próby.

Program konferencji: