XL Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa - wyścig MTB w formule XCO

niedziela, 13.06.2021 - 10:30 do 13:00
Miejsce:
MOSiR Borki, ul. Stasieckiego 78 w Radomiu

Wyścig kolarski skierowany do wszystkich mieszkańców miasta - sympatyków jazdy na rowerze o zacięciu sportowym. Do sprawdzenia swoich sił w wyścigu przełajowym na rowerze MTB zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół jak i dorosłych.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z trasą tego mini-wyścigu w soboty, 5.06 i 12.06.2021 r. w godz. 10:30-12:00 na terenie MOSiR Borki. Zbiórka obok boiska do siatkówki plażowej.

Regulamin wyścigu MTB
XL Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa
- wyścig cross country XCO
Radom, 13.06.2021 r.

I. Organizator:

• Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu,
  • Urząd Miejski w Radomiu,
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu,
  • Decathlon Radom,
  • PHU Tytan,
  • Siek – Twój sukces naszą pasją,
  • Virgo Poligrafia,
  • Premio Centrum Radom,
  • UKS MDK Radom.

II. Klasa wyścigu:

Wyścig otwarty dla wszystkich amatorów jazdy rowerem o zacięciu sportowym.

III. Cele wyścigu:

• popularyzacja sportu kolarskiego na terenie woj. mazowieckiego;
  • promocja Miasta Radomia;
  • promocja ścieżek rowerowych i regionalnych szlaków turystycznych;
  • promowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

IV. Termin i miejsce:

XL Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa odbędzie się w niedzielę, 13.06.2021 r. w godz. 10:30-13:00 w Radomiu, ul. Stasieckiego 78 (teren MOSiR Borki).

W tym miejscu znajduje się również biuro zawodów.

V. Uczestnictwo i zgłoszenia:

- Zawodnicy obowiązkowo startują w kaskach twardych,

- Osoby poniżej 18 lat startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych wyrażoną na karcie zgłoszeniowej. Rodzic lub opiekun prawny podpisuje oświadczenie w biurze zawodów w obecności organizatora.

- Uczestnikiem Frajdy będzie osoba, która dokona osobistego zgłoszenia w Biurze Zawodów, w dniu imprezy, do godz. 10.50 i podpisze zobowiązanie o tym, że :

„Organizator oraz wszystkie osoby z nim współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za ewentualne szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub bezpośrednio po zawodach. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Przez akceptację niniejszej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora w razie wypadku lub szkody związanej z zawodami. Przyjmują do wiadomości, iż należy przestrzegać zarządzeń służb porządkowych i warunków regulaminu. Zgadza się z warunkami uczestnictwa. W przypadku dzieci i młodzieży do lat 18-tu wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. Swoim podpisem wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych, umieszczanie zdjęć oraz wyników z imprezy itp. (Dz. U nr 133, poz. 883)”.

VI. Sposób przeprowadzenia wyścigu:

Wyścig rozegrany zostanie zgodnie z przepisami PZKol. na rundzie długości około 2 km .

VII. Program minutowy:

• Orlik – urodzeni w latach 1999-2002 startują o g. 11:00
  • Elita - urodzeni w latach 1998 i starsi startują o g. 11:00
  • Junior mł. - urodzeni w latach 2005-2006 startują o g. 11:30
  • Junior - urodzeni w latach 2003-2004 startują o g. 11:30
  • Młodzik - urodzeni w latach 2007-2008 startują o g. 12:00
  • Żak II - urodzeni w latach 2009-2010 startują o g. 12:30
  • Żak I - urodzeni w latach 2011 i później startują o g. 12:45

Zawodnicy zdublowani kończą wyścig wraz ze zwycięzcą.

Organizator zastrzega sobie prawo do innego sposobu przeprowadzenia startu, o czym poinformuje uczestników na odprawie technicznej w dniu zawodów.

VIII. Opłaty startowe:

Na bieżącej edycji Frajdy wszystkie osoby są zwolnione z opłaty startowej.

IX. Nagrody:

- puchary i medale dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, upominki dla wszystkich.

X. Komisja sędziowska:

- wyznacza organizator.

XI. Wykaz szpitali:

• Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego, ul. Lekarska 4, tel.: 48 361 51 00.

XII. Inne:

• Na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne. Ominięcie punktu kontrolnego równa się dyskwalifikacji,
  • Trasa będzie oznakowana przez organizatora i ratowników medycznych,
  • Zabrania się używania opakowań szklanych,
  • Wolniejszy zawodnik powinien ustąpić miejsca szybszemu,
  • W czasie finiszu zawodnik musi zachować swój tor jazdy.

XIII. Informacje kontaktowe:

Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu, ul. Słowackiego 17, tel.: 48 360-62-02