Koncert Galowy Orkiestry Grandioso

sobota, 16.11.2019 - 18:00 do niedziela, 17.11.2019 - 18:00
Miejsce:
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70

Wystąpi Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego.

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. W programie muzyka rozrywkowa oraz klasyczna.

Z okazji Roku Moniuszkowskiego usłyszymy uwerturę „Bajka” Stanisława Moniuszki, za wykonanie której orkiestra otrzymała złoty medal z wyróżnieniem na Mistrzostwach Europy w Rastede 2019 (Niemcy). Grandioso zaprezentuje także sceniczną wersję tegorocznego show.

Podczas koncertu będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych i warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów i wyjazd na Mistrzostwa Świata w Bangkoku w 2020 roku.

W programie koncertu znajdą się także utwory rozrywkowe oraz taneczne z udziałem mażoretek orkiestry Grandioso. Nie zabraknie gorących rytmów światowych przebojów muzyki popularnej.

RMOD „Grandioso” to jedna z największych i najbardziej utytułowanych młodzieżowych orkiestr dętych w Polsce. Liczy już ponad 200 osób w trzech grupach zaawansowania. Mistrzyni Polski, mistrzyni i czterokrotna wicemistrzyni Europy, finalistka Mistrzostw Świata, ulubienica publiczności od 1978 roku wychowuje i wprowadza młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Wstęp płatny - 30-40 zł