Złote PAJĘCZARKI w Gdańsku!

14 złotych medali to wynik, który sprawił, że zespół akrobatyczny PAJĘCZARKI MDK Radom trenerki Anny Stawczyk to najlepszy zespół w Polsce! Dzięki temu wyczynowi nasza duma Radomia została uhonorowana pucharem drużynowym za zdobycie największej ilości złotych medali na dwudniowych zawodach Fitness Sportowego w Gdańsku.

Wspomniana impreza to wysokiej rangi zawody, na które składały się VIII Debiuty oraz X Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym. Organizatorem wydarzenia oraz Prezesem WDA Poland była Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego oraz Polską Federacją Fitness Sportowego. Całość odbyła się 30 kwietnia i 1 maja br. w Gdańsku w Hali Widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Podczas VIII Debiutów w Fitness Sportowym można było zobaczyć ponad 120 debiutantek i debiutantów z całej Polski. Rywalizowali oni w kategoriach solo oraz duet z podziałem na kategorie wiekowe. Reprezentantki PAJĘCZAREK zdobyły łącznie 4 złote medale, 3 srebrne oraz 1 brązowy. Był to zatem wyjątkowo udany debiut dla naszych zawodniczek.

W tym samym dniu odbył się również VI Turniej Tańca „Dance Show” federacji WDA. I tutaj wystąpiły reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Wywalczyły w tej kategorii 1 złoty medal, 2 srebrne i 1 brązowy.

Jednak wisienką na torcie były najważniejsze w ten majowy weekend X Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym. O tytuły mistrzowskie walczyło ponad 21 zespołów z całej Polski. Na macie w Gdańsku podziwiać można było prawie 300 występów w kategoriach: solo, duet, trio, grupa oraz formacja. I tu akrobatki z Radomia pokazały swą najwyższą klasę i wywalczyły 9 złotych medali, 3 srebrne oraz 3 brązowe. Na ten niebywały sukces w dużej mierze miała wpływ ich ciężka praca oraz profesjonalizm i zaangażowanie ich trenerki Anny Stawczyk, to jej należą się największe wyrazy uznania i ogromne gratulacje!

Z pewnością można uznać, że radomskie PAJĘCZARKI i ich niezastąpiona trenerka Anna Stawczyk z hukiem rozpoczęły swój nowy sezon 2022!

Anna Stawczyk

Szczegółowe wyniki zespołu akrobatycznego PAJĘCZARKI MDK Radom trenerki Anny Stawczyk:

VIII DEBIUTY W FITNESS SPORTOWYM (29.04.2022 r.)

Duet do lat 12:

• 2 miejsce Zuzanna Rogala
  • 5 miejsce Aleksandra Podsiadło
  • 6 miejsce Hanna Jaworska

X MISTRZOSTWA POLSKI W FITNESS SPORTOWYM (01.05.2022 r.)

Duet 10-13 lat:

• 4 miejsce Kamila Sońta i Lena Skrok
  • 5 miejsce Anna Zaft i Dominika Witkowska
  • 8 miejsce Maja Kisiel i Nina Popielarska

Duet 14-15 lat:

• 1 miejsce Aleksandra Podsiadło i Zuzanna Rogala
  • 7 miejsce Oliwia Kubicka i Zuzanna Pytka

Duet 16+ :

• 3 miejsce Oliwia Boniecka i Matylda Kotowicz
  • 4 miejsce Nikola Zakonek i Sandra Jagodzińska
  • 4 miejsce Aleksandra Jarmułowicz i Hanna Jaworska
  • 7 miejsce Maria Podsiadła i Iga Michalak