Grad medali dla naszych tancerzy!

Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu – wychowankowie pani Małgorzaty Dzbuk – w niedzielę, 29 listopada br. wzięli udział w Festiwalu Tańca Białobrzeski E-Dance Inspirations o zasięgu ogólnopolskim.

Zespoły Arabesqua, Etiuda i Arabesqua Mini zaprezentowały ponad 40 choreografii w kategoriach: taniec klasyczny, modern, jazz, folklor oraz show dance. I tym razem tancerze pokazali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności zdobywając w sumie 39 medali, w tym 24 złote, 12 srebrnych i 3 brązowe w układach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach.

Arabesqua i Etiuda wywalczyły wspólnie wykonaną choreografią tańca charakterystycznego can can główną nagrodę całego konkursu – Grand Prix za układ zespołowy! Wielkim wyróżnieniem było również przyznanie nagrody specjalnej tancerce Aleksandrze Podsiadło z zespołu Etiuda za wszechstronność. Ola zdobyła podium w trzech zupełnie różnych kategoriach tanecznych. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Małgorzata Dzbuk