Dzieci znają się na wyposażeniu roweru

W dniach 7-11 grudnia 2020 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu zorganizował XXII Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Jesienny Rower”.

W konkursie uczestniczyło 9 reprezentacji PSP w składach 3-osobowych z Radomia i regionu radomskiego, razem 27 zawodników. Konkurs polegał na napisaniu testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania I pomocy przedlekarskiej przez każdego uczestnika oraz sprawdzeniu wyposażenia i stanu technicznego roweru. Każdy z uczestników musiał omówić i pokazać na przykładzie roweru wyposażenie podstawowe, dodatkowe oraz stan techniczny mający wpływ na bezpieczeństwo jazdy oraz bezpieczeństwo własne jako rowerzysty.

Konkurs został przeprowadzony zdalnie. Dzieci otrzymały materiały do domu. Wypełniały test oraz na podstawie zdjęć opisywały wyposażenie roweru, a także uszkodzenia mające wpływ na bezpieczeństwo.

Współorganizatorami konkursu, którzy ufundowali nagrody byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Urząd Miejski w Radomiu, salon samochodowy AMD Auto Centrum Skoda w Radomiu.

Wyniki XXII Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego