Konkurs na wiersz/rymowankę o Książkowym Misiu

Regulamin konkursu literackiego
na wiersz/rymowankę o Książkowym Misiu
z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia
w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

I. Organizator konkursu:

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu

II. Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do wychowanków MDK w wieku 7-15 lat

III. Cele konkursu:

•    rozwijanie talentów literackich,
•    inspirowanie dzieci do aktywności twórczej,
•    rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności,
•    stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów
•    sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego.

IV. Warunki udziału w konkursie:

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest ułożenie wiersza/rymowanki o tematyce związanej z Książkowym Misiem.
  2. Każdy uczestnik może przesłać tylko 1 pracę (wiersz/rymowankę).
  3. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie, ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu ( z wyjątkiem dzieci poniżej 8 lat, które same nie potrafią pisać, pracę pisze z dzieckiem rodzic lub opiekun), dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach.
  4. Pracę należy przesłać:
    a)    pocztą elektroniczną na adres: mdk.pak@wp.pl, w tytule wiadomości wpisując: Konkurs na wiersz/rymowankę o Książkowym Misiu,
    b)    pocztą tradycyjną na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Słowackiego 17, 26 600 Radom, na kopercie (pod adresem MDK) wpisując:
    Konkurs na wiersz/rymowankę o Książkowym Misiu,
    c)    dostarczyć osobiście do siedziby Organizatora konkursu (sekretariat MDK)
    w terminie do 16 października 2020 r. (decyduje data wpływu pracy).
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 października 2020 roku.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu będzie dostępna na stronie internetowej MDK www.mdk.radom.pl oraz Facebooku.

6. Do pracy należy dołączyć informację zawierającą: imię i nazwisko autora pracy, wiek, numer telefonu lub adres e-mail,  imię  i nazwisko nauczyciela).
  7. Oceny prac dokona komisja konkursowa. Decyzje komisji są ostateczne.
  8. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat.
  9. Jury przyzna nagrody i dyplomy.
  10. Nadesłanie prac oznacza akceptację regulaminu oraz zgodę na przeniesienie własności na Organizatora konkursu, w tym zgodę na wykorzystanie prac lub ich fragmentów do realizacji konkursu, zgodę na publikację wizerunku laureatów oraz upublicznienie danych osobowych uczestników konkursu związanych z realizacją przedsięwzięcia.
    Nadesłane do Organizatora prace przechodzą na jego własność i nie podlegają zwrotowi.
  11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do: unieważnienia, przerwania, zmiany lub przedłużenia konkursu w razie wystąpienia przyczyn niezależnych.
  12. Organizator konkursu nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej z tytułu roszczeń osób trzecich, ze względu na naruszenie ich praw autorskich.
  13. Z osobami nagrodzonymi Organizator konkursu będzie kontaktował się telefonicznie/mailowo, w celu ustalenia terminu spotkania i odbioru nagrody.
  14. Kontakt z koordynatorem konkursu: Tomasz Kądziela, e-mail: mdk.pak@wp.pl,  tel. 48 364 72 34

Ochrona danych osobowych:

1. Zgłoszenie do udziału w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych podanych w metryczce informacyjnej w celach niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia organizowanego wydarzenia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku (Dz.U. 2018 poz. 1000). Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do ich wglądu i poprawienia.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych: wizerunku, imienia i nazwiska w zakresie publicznej promocji i sprawozdawczości konkursu, szczególnie do wyróżnionych i nagrodzonych osób.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do fotograficznej i audiowizualnej rejestracji oraz prezentacji zarejestrowanych multimediów w materiałach promocyjnych i sprawozdawczych związanych z organizowanym konkursem.