XXXVI Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa

• PHU Tytan,
  • UKS MDK Radom.

II: Klasa wyścigu:

Wyścig umieszczony jest w kalendarzu imprez Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego.

III: Cele wyścigu:

• popularyzacja sportu kolarskiego na terenie woj. mazowieckiego;
  • promocja Miasta Radomia;
  • promocja ścieżek rowerowych i regionalnych szlaków turystycznych;
  • promowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

IV. Termin i miejsce:

XXXVI Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa – wyścig MTB w formule xco odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-14.00 w Radomiu, w parku im. Jacka Malczewskiego przy ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (os. Obozisko) – Biuro zawodów.

V. Uczestnictwo i zgłoszenia:

• W wyścigu uczestniczyć mogą zawodnicy w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior mł., Junior, P-23, Elita,
  • Zawodnicy obowiązkowo startują w kaskach twardych,
  • Uczestnikiem Frajdy będzie osoba, która dokona osobistego zgłoszenia w Biurze Zawodów, w dniu imprezy, do godz. 10.50 i podpisze zobowiązanie o tym, że :
    „Organizator oraz wszystkie osoby z nim współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za ewentualne szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub bezpośrednio po zawodach. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Przez akceptację niniejszej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora w razie wypadku lub szkody związanej z zawodami. Przyjmują do wiadomości, iż należy przestrzegać zarządzeń służb porządkowych i warunków regulaminu. Zgadzają się z warunkami uczestnictwa. W przypadku dzieci i młodzieży do lat 18-tu wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. Swoim podpisem wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych niezbędnych do realizowania prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Administratora Danych, umieszczanie zdjęć oraz wyników z imprezy itp. (Dz. U nr 133, poz. 883)”.

VI. Sposób przeprowadzenia wyścigu:

Wyścig rozegrany zostanie zgodnie z przepisami PZKol. na rundzie długości 1.5 km .

VII. Program minutowy:

• Żak I - urodzeni w latach 2008 i później startują o g. 11:00
  • Żak II - urodzeni w latach 2006-2007 startują o g. 11:15
  • Młodzik - urodzeni w latach 2004-2005 startują o g. 11:30
  • Junior mł. - urodzeni w latach 2002-2003 startują o g. 11:45
  • Junior - urodzeni w latach 2000-2001 startują o g. 12:00
  • Orlik – urodzeni w latach 1996-1999 startują o g. 12:30
  • Elita - urodzeni w latach 1995 i starsi startują o g. 13:00

Zawodnicy zdublowani kończą wyścig wraz ze zwycięzcą.

Organizator zastrzega sobie prawo do innego sposobu przeprowadzenia startu o czym poinformuje uczestników na odprawie technicznej w dniu zawodów.

VIII. Opłaty startowe:

Na obecnej edycji Frajdy wszystkie osoby zwolnione są z opłaty startowej.

IX: Nagrody:

Dekorowanych będzie 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej.

X. Komisja sędziowska:

- wyznacza MWZkol.

XI. Wykaz szpitali:

Radomski Szpital Specjalistyczny im. D Tytusa Chałubińskiego, ul. Lekarska 4, tel.: 48 361 51 00.

XII. Inne:

• na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne. Ominięcie punktu kontrolnego równa się dyskwalifikacji,
  • trasa będzie oznakowana przez organizatora i ratowników medycznych,
  • zabrania się używania opakowań szklanych,
  • wolniejszy zawodnik powinien ustąpić miejsca szybszemu,
  • w czasie finiszu zawodnik musi zachować swój tor jazdy.

XIII. Informacje kontaktowe:

Mirosław Strzelecki, tel. 504 186 360