"Grandioso - Krzesany"

Termin:
sobota, 25.11.2017 - 18:00 do niedziela, 26.11.2017 - 18:00
Miejsce:
Sala Koncertowa im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych, ul. 25 Czerwca 70

Koncerty Galowe Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso" pt. "Grandioso - Krzesany". Wstęp płatny - 30 zł/dzień.

W programie m.in. utwory przygotowane na odbywający się co 4 lata Światowy Konkurs Muzyczny (World Music Contest) w Kerkrade (Holandia): Nieznana Podróż – Philipa Sparke oraz Krzesany – Wojciecha Kilara. Solistą koncertów będzie Piotr Lis – wykona Gabriel’s Oboe z filmu Misja, utwór skomponowany przez Ennio Morricone oraz dwie części Koncertu Magiczny Las Ferrera Ferrana na obój i orkiestrę dętą, o tytułach cz. II Wróżki, cz. III Gnomy. Piotr Lis jest z pochodzenia radomianinem, absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu oraz Orkiestry Grandioso. W programie koncertu znajdą się także utwory rozrywkowe oraz pokazy taneczne z udziałem mażoretek Orkiestry Grandioso i utytułowanej grupy baletowej Arabesqa pod kier. Małgorzaty Dzbuk. W tej części nie zabraknie gorących rytmów latynoamerykańskich i światowych przebojów muzyki popularnej. Koncerty pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego. Podczas koncertów będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych i warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów.