Warsztaty fletowe - Krzysztof Maciej Kaczka

czwartek, 17.11.2016 - 11:00 do piątek, 18.11.2016 - 10:00
Miejsce:
MDK, ul. Słowackiego 17

Warsztaty mają charakter zamknięty. Uczestnikami mogą być nauczyciele i uczniowie orkiestr dętych, szkół muzycznych, fleciści/flecistki oraz wszyscy zainteresowani tematem warsztatów po uiszczeniu opłat. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikat udziału w warsztatach.

Cena biletu:

• uczestnictwo bierne - 50 zł
  • uczestnictwo czynne - 100 zł

Terminy:

• 17 listopada 2016 r., godz. 11:00-16:00 (z przerwą obiadową)
  • 18 listopada 2016 r., godz. 10:00-16:00 (z przerwą obiadową)

Krzysztof Maciej Kaczka

Laureat amerykańskiej nagrody fonograficznej Global Music Awards. Odbył studia muzyczne oraz podyplomowe w klasie fletu Marianne Henkel-Adorjan w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Kształcił się również na studiach podyplomowych u Ireny Grafenauer w Mozarteum w Salzburgu oraz Wolfganga Schulza w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. W ramach stypendium Unii Europejskiej Erasmus/Sokrates przebywał w Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Paris, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Pierre'a Yves Artauda. Ponadto kształcił się u Elżbiety Dastych-Szwarc i Grzegorza Cimoszki w Akademii Muzycznej w Warszawie, Zbigniewa Kamionki w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Cecylii Knopp w Chorzowie.

Występuje jako kameralista i solista m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, Wellington Town Hall w Nowej Zelandii, Teatro Nacional w Brasilii, Herkulessaal  w Monachium.  Był Artystą – Rezydentem w Banff Centre for the Arts w Kanadzie.

Prowadzi kursy mistrzowskie oraz warsztaty fletowe w Kolonii, Dortmundzie, Koblencji, Hagen, Frankfurcie nad Menem, Bangkoku( Silpakorn University), Doniecku( Akademia Muzyczna im. S . Prokofiewa), Tifils ( Narodowe Konserwatorium), Hanoi( Narodowa Akademia Muzyczna w Wietnamie), Banff Centre w Kanadzie. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów. W 2014 roku wygrał konkurs na stanowisko profesora wizytującego Departamentu Muzycznego w Kuwejcie.