Menu odnośników dodatkowych

Plastyka młodzieżowa, Malarstwo sztalugowe

Wiek uczestników: 
powyżej 16 lat
Nauczyciel: 
Jan Andrzej Jasiński

OFERTA PROGRAMOWA

Nasze propozycje kierujemy do pasjonatów plastyki oraz osób przygotowujących się do studiów plastycznych, w wieku powyżej 16 lat. Można uczestniczyć w programie przygotowującym do dojrzałego uprawiania sztuk plastycznych lub do egzaminów na specjalistyczne kierunki ASP: malarstwo, grafikę, projektowanie (wnętrz, form przemysłowych, tkaniny), oraz na architekturę. Nasi podopieczni realizują programy opracowane  dla każdego z nich, dostosowane do indywidualnie określonych celów. Podstawowym założeniem naszych programów jest budowa osobowości twórczych przez harmonijny związek wiedzy plastycznej i umiejętności manualnych.

WARUNKI:

Pracownia oferuje zajęcia plastyczne w doskonale wyposażonym atelier posiadającym wszystkie niezbędne urządzenia, sprzęty i materiały do twórczości.

 • Uczestnicy zajęć mają zapewnione stanowisko pracy, własne kasety z farbami i pędzlami, palety i inne przybory.
 • Otrzymują do pracy podobrazia w postaci blejtramów, płyt, tektur i papierów gruntowanych do malarstwa oraz kartony i inne papiery B-1 i wiele narzędzi i przyborów do rysunku.
 • Uczestnicy mogą brać udział w wycieczkach dydaktycznych organizowanych w ciągu roku szkolnego oraz warsztatach w czasie ferii.
 • Latem można wziąć udział w 14-dniowym plenerze malarskim, całkowicie zaopatrzonym i wyposażonym.
 • Uczestnicy mogą korzystać z więcej niż jednej formy zajęć.

GRUPY PRZEDMIOTOWE:

1. RYSUNEK ARTYSTYCZNY I ARCHITEKTONICZNY

Program zawiera spektrum zagadnień ukierunkowujących wyobraźnię wychowanków na istotne problemy wiedzy podstawowej z zakresu rysunku dla kandydatów na studia architektoniczne i plastyczne, konsultowane z politechnikami w Warszawie, Łodzi, Krakowie i  Wrocławiu oraz z akademiami sztuk pięknych. Właściwy dla wszystkich zainteresowanych nauką rysunku odręcznego z zastosowaniem elementów wiadomości o kompozycji, technikach i technologiach w rysunku.

Program przewidziany na dwa semestry, z jedną czterogodzinną sesją w tygodniu, łącznie co najmniej 144 godziny (plus rezerwa programowa).

  2. MALARSTWO

  Program zawiera zespoły podstawowych ćwiczeń warsztatowych w zakresach: kompozycji malarskiej, ekspresji kolorystycznej, elementów budowy formy malarskiej w kontekście technicznym, zastosowań wybranych środków ekspresji dla uzyskania złożonego efektu dynamicznego kompozycji.

  Zajęcia typu warsztatowego w pracowni sztalugowej. Realizacje ćwiczeń malarskich w oparciu o szeroki wybór technik i technologii zapewniany przez Młodzieżową Pracownię Plastyczną M.D.K.

  Zajęcia planowane na dwa semestry z jedną czterogodzinną sesją w tygodniu. Łącznie co najmniej 144 godziny (plus rezerwa programowa).

  ZAPRASZAMY DO NASZEJ PRACOWNI!

  Zapisy do wyżej wymienionych form przyjmuje wyłącznie prowadzący zajęcia w Młodzieżowej Pracowni Plastycznej na III piętrze budynku przy ulicy Słowackiego 17 (sala 301).

  Zdjęcia sekcji Plastyka młodzieżowa, Malarstwo sztalugowe

  Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu zwiększenia funkcjonalności przeglądarki oraz w celach statystycznych. W ustawieniach przeglądarki można wyłączyć ich wykorzystywanie.


  Informacje na temat polityki prywatności znajdują się w zakładce O Nas > Ochrona Danych Osobowych. Zamykając ten komunikat przyciskiem "X" potwierdzasz zapoznanie się z informacjami zawartymi na ww. stronie.

  Media społecznościowe

  Obserwuj nas:

  Projekt i wykonanie - Krzysztof Paterek

  © Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu